Biblijna historia niezwykłej kobiety

Pewnie słyszałyście kiedyś o opisanej w Biblii historii Judyty, która obcięła głowę okrutnemu wodzowi Holofernesowi, uwalniając w ten sposób wielu ludzi spod jego rządów. Co możemy wyciągnąć z postawy Judyty? Opowiada o tym książka ojca Adama Szustaka „Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?”.

Na czym polega nasza niezwykłość? Czym różni się piękno od seksualności? Czy można czuć się kochaną i szczęśliwą bez mężczyzny? Jakie są zadania kobiet? O.Adam Szustak odpowiada w książce na te i na wiele innych pytań. We wszystkich rozdziałach przytacza fragmenty z Księgi Judyty, wskazując na ważne cechy bohaterki i na to, co łączy ją z każdą z nas. Poznając tę historię i czytając zamieszczone do niej komentarze, rozmyślmy nad swoją wiarą i kobiecością, by na koniec odkryć, co jest w nas piękne i „obciąć głowę swojemu Holofernesowi”. W książce zostały też poruszone problemy dotyczące mężczyzn. Czy potrzebujemy ich, by czuć się bezpiecznie? Czy powinnyśmy im służyć? Jak oni nas widzą i jakich mężczyzn najlepiej szukać?

Książka jest napisana w dobry, zrozumiały sposób. W jej przeglądaniu pomagają też ilustracje oraz wyróżnienie najważniejszych cytatów. W każdym rozdziale można dowiedzieć się czegoś wartościowego. Polecam ją wszystkim dziewczynom i kobietom. 😉

 

Tagi związane z artykułem
, , , ,
Napisane przez
Więcej od Martyna Zakrzewska

Dzień regeneracji

Jeden dzień przerwy Każdy sportowiec wie, że należy robić sobie co najmniej...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *