Piękna katastrofa

Piękna katastrofa

              Historia jakich wiele… Grzeczna, porządna dziewczyna spotyka nie tak znowu porządnego chłopaka. Od razu łączy ich uczucie… O nie, nie w tym przypadku. Abby i Travis jedynie się przyjaźnią. A i to nie było łatwe do osiągnięcia, bo chłopak niezwykle ją denerwuje.

              Abby nade wszystko pragnie zwykłego życia, pozbawionego niebezpiecznych przygód i burzliwych relacji. Travis wręcz odwrotnie. Chłopak rozwija swoją karierę jako zawodnik nie zawsze legalnych walk, a dreszczyk emocji temu towarzyszący zdaje się być nieodłącznym elementem jego życia.

Trudno więc byłoby znaleźć dwa większe przeciwieństwa niż Abby i Travis. Chłopak jednak nie poddaje się, próbując zdobyć chociaż jej przychylność, a w dalszej perspektywie także przyjaźń. Wydaje się to trudnym zadaniem, dopóki Abby nie przegrywa zakładu, w wyniku którego musi wprowadzić się do Travisa na cały miesiąc. Dziewczyna wątpi, czy w ogóle zniesie jego towarzystwo, ale honor nie pozwala jej wycofać się z danej obietnicy.

Stają się jednak przyjaciółmi, z czasem coraz lepszymi, ale ciągle wiodą odrębne życia. Abby spotyka się z jednym z kolegów z kampusu, i powoli uczy się akceptować styl życia Travisa. Wszystko się jakoś układa, dopóki Abby nie dogania jej burzliwa przeszłość i problemy, które próbowała zostawić za sobą, a które rzucają cień na jej życie i przyszłość.

Gdzieś po drodze Abby i Travis stali się czymś więcej niż przyjaciółmi, ale na ich drodze stanęło wiele przeszkód. Bo czy da się pogodzić zupełnie odmienne pragnienia, style życia czy nawet charaktery? Czy da się zrezygnować z części samego siebie dla tej drugiej osoby?

Piękna katastrofa autorstwa Jamie McGuire to książka cudownie romantyczna i zabawna, a w bohaterach nie sposób się nie zakochać. Na podstawie książki powstał film, w mojej opinii jeszcze zabawniejszy i bardziej wyjątkowy niż książka. Choć niektóre motywy i tematy poruszane w książce i filmie wydawać by się mogły nieco wyświechtane, to jest to  warta zobaczenia komedia romantyczna, przy której można miło spędzić czas, odstresować się i pośmiać. Czy bowiem jest coś piękniejszego, niż historia o prawdziwej miłości?

Powiązane artykuły

HTML Button Generator