Beth wyjmuje monety z rzymskiej fontanny miłości

Recenzja romantycznego filmu "Pewnego razu w Rzymie"

 

Pewnego razu w Rzymie - komedia romantyczna z 2010 roku, w reżyserii Marka Stevena Johnsona

Beth jest odnoszącą sukcesy kuratorką sztuki z Nowego Jorku i do szczęścia brakuje jej tylko prawdziwego szczęścia w miłości, ale podchodzi do niej nadzwyczaj sceptycznie. Dlatego, gdy jej siostra zaledwie po kilku tygodniach znajomości z pewnym Włochem ogłasza, że wychodzi za mąż, Beth jest pełna wątpliwości i jest to dla niej niemałe zaskoczenie. Jednak wspiera ją i wkrótce udaje się na ślub siostry oraz wesele aż do Włoch.

 

Nowy znajomy...

Tam poznaje niezwykle czarującego drużbę i wszystko zdaje się iść gładko i wspaniale, dogadują się nad wyraz dobrze, już coś między nimi iskrzy… Dopóki nie dochodzi do niefortunnego nieporozumienia, w wyniku którego Beth jedynie utwierdza się w przekonaniu, że prawdziwa miłość nie jest jej pisana, jest rozczarowana nieudanymi związkami i miłością. Na domiar tego wszystkiego, włoska fontanna miłości, patronująca zakochanym wydaje się drwić z jej nieszczęścia. W akcie zemsty Beth wyjmuje monety z rzymskiej fontanny miłości, które szukający miłości turyści tam wrzucili.

 

Dziewczyna wybiera pracę

Po powrocie do domu okazuje się, że Beth ponownie wpada w wir pracy, rzucona na głęboką wodę przez swoją szefową: musi zorganizować kolejną wystawę, która okazuje się wyzwaniem. Jednak nikt inny nie nadaje się do tego zadania lepiej, niż Beth. Praca wydaje się idealnym lekarstwem, by nie rozpamiętywać nieudanej znajomości z drużbą.

 

Nieoczekiwany nadmiar zakochanych

Los jednak miał dla Beth inny plan i do jej życia wraca nie tylko przystojny drużba, ale pojawia się w nim także trzech innych zalotników, których monety Beth wyciągnęła z włoskiej fontanny, w niewytłumaczalny sposób łącząc ich losy ze swoim i sprawiając, że wszyscy trzej zakochują się w niej bez pamięci. Beth mimo konkurentów czekających u jej drzwi, chce dać drugą szansę drużbie. Jednak zdając sobie sprawę z magicznych skutków swojego czynu, najpierw musi znaleźć sposób, by odwrócić zaklęcie i sprawić, aby mężczyźni, których monety zabrała, uwolnili się spod rzuconego na nich uroku.

 

Pierwsze wielkie uczucia

Rozwiązanie wydaje się być na wyciągnięcie ręki i gdy Beth udaje się odczynić zaklęcie, odkrywa, że czwarta moneta, którą wyciągnęła z fontanny, należy do drużby, w którym zdążyła się zakochać. Czy to oznacza, że on także był pod urokiem, a ich cała relacja była… kłamstwem?

 

Główna obsada

W główne role wcielili się Kristen Bell i Josh Duhamel, zapewniając nam niezapomniany spektakl i czyniąc tę komedię romantyczną jeszcze lepszą. "Pewnego razu w Rzymie," proszę Państwa. Dowód na to, że prawdziwa miłość odnajdzie w końcu każdego.

 

Powiązane artykuły

HTML Button Generator