Tajemnice lasu

Tajemnice lasu

 

            Tajemnice lasu to utrzymana w baśniowej konwencji komedia, zawierająca wątki z wielu baśni braci Grimm. Forma musicalu dodaje uroku i humoru historii o piekarzu i jego żonie, którzy, aby złamać ciążącą nad nimi klątwę, musieli udać się do mrocznego lasu, zamieszkałego przez liczne baśniowe postacie.

            Głównymi bohaterami tej historii jest właśnie piekarz i jego żona, którzy nie mogą doczekać się dziecka z powodu rzuconej na nich klątwy. W końcu jednak nadarza się okazja, by pozbyć się rzuconego na nich uroku. Muszą jedynie udać się do magicznego lasu i odnaleźć kilka zaczarowanych przedmiotów.

            W filmie tym spleciono trzy popularne baśnie – o Jasiu Fasoli, o Roszpunce i Kopciuszku. Każda z tych postaci ma jeden z magicznych przedmiotów, które muszą znaleźć piekarz i jego żona.

            Tajemnice lasu są połączeniem niezwykłego kunsztu reżyserskiego i – przede wszystkim – aktorskiego. W produkcji zobaczymy bowiem gwiazdy takie, jak niepowtarzalna i genialna Meryl Streep, Anna Kendrick, Johnny Depp, Chris Pine czy Emily Blunt.

Jednak nie tylko to wyróżnia ten film spośród innych adaptacji znanych baśni. Twórcy wyszli bowiem poza schematy i odeszli od przyzwyczajeń widzów filmów Disneya. Wykorzystali charakterystyczną dla oryginalnych baśni braci Grimm nieco mroczniejszą konwencję, która w połączeniu z wysokim poziomem muzycznym filmu i dobranym niezwykle trafnie humorem, tworzy niepowtarzalne widowisko. Powinien je zobaczyć każdy fan fantastyki czy po prostu dobrego kina.

Powiązane artykuły

HTML Button Generator