Letnie inspiracje

Letnie inspiracje

Lato za pasem, więc niezależnie, czy w miejscu gdzie przebywasz szaleje burza, czy grzeją promienie słońca, ciepłe nastawienie powinno na dobre zagościć w Twoim sercu. Mam dla Ciebie kilka inspiracji, jak cieszyć się czasem wolnym, i co najważniejsze, nie zmarnować go.

Naucz się robić piękne przedmioty własnymi rękami.

Obudź w sobie kreatywność. Lato to idealna pora na przebywanie na tarasie, w ogrodzie czy parku. Więc zrób sobie kubek kawy i twórz swoje własne arcydzieło. Możesz szyć, haftować, dziergać na drutach, malować, kolorować. Ciekawą opcją jest również robienie kolaży, nauka kaligrafii ( odsyłam Was do postu Uli Zalewskiej, która zainspirowała mnie swoim pięknym pismem https://pieknadziewczyna.pl/kaligrafia-nowoczesna/ ), dekoracja ciast a nawet układanie bukietów. Wszystko to wyzwoli w Tobie “małego artystę”, nauczy cierpliwości i pozwoli uspokoić oddech i zatrzymać myśli.

Umil sobie poranki.

Niech każdy będzie Twoim małym rytuałem. W książce Jacksona Browna “Duży mały poradnik życia”  przeczytałam zdanie, które towarzyszy mi w chwilach, kiedy wstaję lewą nogą: “Jeżeli poranek nie jest piękny, upiększ go swoim nastrojem”. Obejrzyj wschód słońca, rozpieść się samodzielnie zaparzoną kawą/herbatą, zrób ulubioną pielęgnację twarzy lub ciała, na którą nie masz zazwyczaj czasu. Doceniaj ciszę i spokój, nie spiesz się.

Pomagaj.

Traktuj każdego napotkanego człowieka tak, jak sam chciałbyś być traktowany. W każdym z nas istnieje dobro, niezależnie od poglądów, wiary, sytuacji życiowej i materialnej.  Ćwiczyć empatię i poświęcać siebie możemy na różne sposoby. Może to być wolontariat w schronisku, w domu spokojnej starości, w kuchni rozdającej darmową zupę dla ubogich. Pomyśl o oddaniu swojej krwi lub włosów na fundacje. Pójdź na kurs pierwszej pomocy. Wystarczy nawet zwykły, serdeczny uśmiech do przechodnia, czy osoby w tramwaju. Nigdy nie wiesz, czy tym zwykłym gestem nie poprawisz komuś humoru na cały dzień.

Zatrzymuj chwile i ciesz się nimi.

Zabieraj wszędzie ze sobą aparat fotograficzny i kolekcjonuj wspomnienia. Rób sobie zdjęcia z ludźmi, których poznałaś na wycieczce, których kochasz, które sprawiły, że podróż była najpiękniejszym momentem wakacji. Uchwyć panoramę, zwierzęta czy rośliny które Cię zachwyciły. Świetnym pomysłem będzie wywołanie tych zdjęć (koniecznie napisz na ich odwrocie datę, nazwiska lub historię) i stworzenie albumu, do którego będziesz mogła powracać. Jeżeli chcesz, wybierz ulubioną fotografię i podaruj ją najbliższym, powieś w miejscu, które często widzisz (przy biurku, lub na lodówce) albo użyj ją jako zakładkę do książki. Nie pozwól by Twoje marzenia zarastały chwastami. Wykorzystaj ten czas najlepiej, jak potrafisz. Wykorzystaj możliwości i talenty, które otrzymałaś.  Rób. Doceniaj. Twórz. Marz.

Powiązane artykuły

HTML Button Generator