Notatnik wdzięczności

Notatnik wdzięczności

Czy słyszałaś historię  o dwóch osobach wyglądających przez to samo okno? Jedna z nich zauważyła piękny ogród, natomiast druga dostrzegła jedynie brudną szybę, przez którą spoglądała na zewnątrz. A Ty co widzisz: ogród czy brudną szybę? Tylko nie mów, że dawno nie myłaś okien i wypadałoby je przetrzeć:) Tylko wdzięczny człowiek może być naprawdę szczęśliwy. Niby banał, a jednak jakże cenny. Jeśli nie potrafisz dostrzec tego, co już masz, zawsze będziesz chciała więcej, by zaznać szczęścia. Otwórz okno swego serca, wyjrzyj przez nie i zobacz jaki świat wokół Ciebie jest piękny.

Notatnik wdzięczności

Życie bywa dla nas ciężkie i przychodzą chwile, kiedy trudno nam otworzyć okno, a co dopiero zachwycić się tym, co widać za szybą. Mam dla Ciebie kolejny challenge. Chcę Cię zachęcić do założenia Notatnika Wdzięczności. Przez 30 kolejnych dni postaraj się w nim zapisywać wszystko to, za co chcesz podziękować. Niech to na początku będzie kilka rzeczy dziennie, a z czasem zapiszesz bez problemu całą stronę. Kiedy przyjdą momenty zwątpienia, sytuacje kryzysowe, zajrzysz do Notatnika Wdzięczności i ku swojej wielkiej radości odkryjesz, że wcale nie jest tak źle, bo masz dobrą przyjaciółkę, dające Ci satysfakcję studia, pracę. Być może masz kilka centymetrów w talii więcej, niż byś chciała, ale za to masz bardzo kobiece biodra. Twoje włosy są proste, ale dzięki temu nie musisz co rano zmagać się z burzą niesfornych loków.

Powerbank na trudne chwile

Notatnik wdzięczności może okazać się niezwykle pomocny, zwłaszcza w trudnych momentach życiowych. Kiedy masz doła, kiedy jest ci źle, nic ci nie wychodzi i nie wiesz po co żyjesz, spójrz do zapisanego słowami wdzięczności notesu, a z pewnością twoje baterie zostaną natychmiast doładowane. Przypomnisz sobie, ze masz cudowną przyjaciółkę oraz ulubioną kawiarenkę, gdzie razem ze swoją bratnią duszą możesz napić się kawy. A może znajdziesz wpis o ulubionej kaplicy akademickiej, do której wstąpisz wracając z wykładów. Tam stając twarzą w twarz z najlepszym przyjacielem, zrzucisz z siebie ciężar tego, co cię przytłacza. Prowadzenie Notatnika wdzięczności jest jak witaminowa suplementacja. Nie od razu można zauważyć efekty lepszego samopoczucia, ale z pewnością w dłuższym rozrachunku nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne ulega polepszeniu. Dzięki wprowadzeniu tej praktyki do swojego życia, dostrzeżesz, że wokół Ciebie zaczynają dziać się małe cuda.        

Powiązane artykuły

HTML Button Generator