Notatnik wdzięczności

Notatnik wdzięczności

Czy słyszałaś historię  o dwóch osobach wyglądających przez to samo okno? Jedna z nich zauważyła piękny ogród, natomiast druga dostrzegła jedynie brudną szybę, przez którą spoglądała na zewnątrz. A Ty co widzisz: ogród czy brudną szybę? Tylko nie mów, że dawno nie myłaś okien i wypadałoby je przetrzeć:) Tylko wdzięczny człowiek może być naprawdę szczęśliwy. Niby banał, a jednak jakże cenny. Jeśli nie potrafisz dostrzec tego, co już masz, zawsze będziesz chciała więcej, by zaznać szczęścia. Otwórz okno swego serca, wyjrzyj przez nie i zobacz jaki świat wokół Ciebie jest piękny.

Notatnik wdzięczności

Życie bywa dla nas ciężkie i przychodzą chwile, kiedy trudno nam otworzyć okno, a co dopiero zachwycić się tym, co widać za szybą. Mam dla Ciebie kolejny challenge. Chcę Cię zachęcić do założenia Notatnika Wdzięczności. Przez 30 kolejnych dni postaraj się w nim zapisywać wszystko to, za co chcesz podziękować. Niech to na początku będzie kilka rzeczy dziennie, a z czasem zapiszesz bez problemu całą stronę. Kiedy przyjdą momenty zwątpienia, sytuacje kryzysowe, zajrzysz do Notatnika Wdzięczności i ku swojej wielkiej radości odkryjesz, że wcale nie jest tak źle, bo masz dobrą przyjaciółkę, dające Ci satysfakcję studia, pracę. Być może masz kilka centymetrów w talii więcej, niż byś chciała, ale za to masz bardzo kobiece biodra. Twoje włosy są proste, ale dzięki temu nie musisz co rano zmagać się z burzą niesfornych loków.

Powerbank na trudne chwile

Notatnik wdzięczności może okazać się niezwykle pomocny, zwłaszcza w trudnych momentach życiowych. Kiedy masz doła, kiedy jest ci źle, nic ci nie wychodzi i nie wiesz po co żyjesz, spójrz do zapisanego słowami wdzięczności notesu, a z pewnością twoje baterie zostaną natychmiast doładowane. Przypomnisz sobie, ze masz cudowną przyjaciółkę oraz ulubioną kawiarenkę, gdzie razem ze swoją bratnią duszą możesz napić się kawy. A może znajdziesz wpis o ulubionej kaplicy akademickiej, do której wstąpisz wracając z wykładów. Tam stając twarzą w twarz z najlepszym przyjacielem, zrzucisz z siebie ciężar tego, co cię przytłacza. Prowadzenie Notatnika wdzięczności jest jak witaminowa suplementacja. Nie od razu można zauważyć efekty lepszego samopoczucia, ale z pewnością w dłuższym rozrachunku nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne ulega polepszeniu. Dzięki wprowadzeniu tej praktyki do swojego życia, dostrzeżesz, że wokół Ciebie zaczynają dziać się małe cuda.        

Powiązane artykuły

Robię to, co kocham

Robię to, co kocham

O urodzie w harcerskim mundurze

O urodzie w harcerskim mundurze

Perły w koronie

Perły w koronie