Uczcie się kochać. O czym jest książka dr Wandy Półtawskiej?

Uczcie się kochać. O czym jest książka dr Wandy Półtawskiej?

Uczcie się kochać. O czym jest książka dr Wandy Półtawskiej?

No właśnie. Tytuł książki prof. Wandy Półtawskiej od razu ustawia właściwą perspektywę rozważań na temat miłości. Jeśli do tej pory wyobrażałyście sobie, że z miłością jest jak z dwiema połówkami jabłka, idealnie dopasowanymi do siebie i tworzącymi rumiany owoc – lektura prof. Półtawskiej pozbawi Was złudzeń. To tak nie działa. Idealna kobieta nigdy nie spotyka idealnego mężczyzny, a zatem niestety nie będą żyli razem długo i szczęśliwie. Wręcz przeciwnie: niedoskonała dziewczyna zakochuje się w niedoskonałym chłopaku i, dopiero po ustaniu pierwszych emocji, mają szansę zacząć uczyć się prawdziwej miłości – takiej, która będzie trwała całe życie. To najtrudniejsza i najpiękniejsza ludzka droga – nasze najważniejsze zadanie. Miłość nie jest gotowym produktem, który można wygrać jak los na loterii. To coś, co musimy wypracować, zrobić – czego musimy się nauczyć. Z miłością na całe życie jest trochę tak, jakby każdą połówkę jabłka osobno zetrzeć na tarce, a potem delikatnie połączyć mieszając. A to dopiero początek. Musimy jeszcze wzbogacić całość innymi składnikami, by ostatecznie stworzyć z dwóch połówek jabłka nową jakość – w nagrzanym piekarniku upiec pachnący jabłecznik. Warto dać się zetrzeć, prawda? O tym właśnie mówi książka Wandy Półtawskiej. Nie znajdziecie bardziej interesującego tematu.

 

Kilka słów o autorze – przyjaciółce św. Jana Pawła II, Wandzie Półtawskiej

Prof. Półtawska to osoba, której nie wypada nie znać. Doktor nauk medycznych, psychiatra, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej oraz przyjaciółka świętego Jana Pawła II – a jednocześnie była więźniarka obozu koncentracyjnego Ravensbruck, do którego trafiła jako młoda dziewczyna za działalność harcerską. Intensywne i dobre życie prof. Półtawskiej w całości jest poświęcone służbie – w tym, przede wszystkim, służbie młodym. Opowieść o pani profesor znajdziecie w filmie pt. „Duśka” - koniecznie znajdźcie chwilę, by obejrzeć ten dokument: https://www.youtube.com/watch?v=C-6W9xFT12Y&t=712s Warto znaleźć też czas na wysłuchanie jej ważnych wykładów skierowanych do młodzieży, narzeczonych i małżeństw. Znajdziecie je w sieci. Słowa prof. Półtawskiej zawsze stawiają do pionu, porządkują nasze myślenie i naprowadzają na właściwe tory – dlatego warto do nich wracać.

 

O czym opowiada książka "Uczcie się kochać"?

Jeśli marzycie o wspaniałej miłości, o zbudowaniu trwałego związku i szczęśliwej rodzinie - a nie mam wątpliwości, że tak właśnie jest, koniecznie sięgnijcie po tę lekturę – zapis rekolekcji wygłoszonych przez panią profesor w Spale. Znajdziecie w niej konkretne rady i wskazówki, a przede wszystkim wiele przykładów. Prof. Półtawska od kilkudziesięciu lat pomaga młodym ludziom, narzeczonym i rodzinom w poradniach małżeńskich. Posłuchajcie:Nie podejrzewam ludzi o złą wolę, a przecież mam kartotekę – mam olbrzymie archiwum, które próbuję zlikwidować i ciągle mi nie wychodzi, bo stale narasta. Widzę, jak dobra dziewczyna, którą znam, wychodzi za dobrego chłopaka, którego też bardzo dobrze znam. (…) I po paru latach… rozwód (…). Dlaczego?

 

Sprawdź, o jakich pytaniach o miłość i Boga przeczytasz w tej książce

Pytań można postawić wiele: Dlaczego czasami nie wychodzi? Czy jest jakaś gwarancja? Czy mogę mieć pewność, że miłość nigdy nie ustanie? Jak osiągnąć prawdziwą miłość? Jak postępować, by być gotowym na jej przyjęcie? Co zrobić, gdy mamy wątpliwości – nie jesteśmy pewni swoich uczuć? Czy miłość nie jest tylko złudzeniem? Co zrobić, by kochać w pełni? Książka prof. Półtawskiej to zbiór odpowiedzi na powyższe pytania - jest to równocześnie wykład antropologii Karola Wojtyły. Warto uważnie przeczytać i przemyśleć tę lekturę. Stoicie przed wieloma wyborami. Pamiętajcie, że drogowskazy istnieją. Nie są wiedzą tajemną - znajdziecie je choćby w omawianej książce. „Uczcie się kochać” Wandy Półtawskiej to podręcznik niezbędny szczególnie wtedy, gdy stoicie na progu najpiękniejszej przygody Waszego życia.

 

Powiązane artykuły

Niedojrzali chłopcy

Niedojrzali chłopcy

Co z tym ślubem?

Co z tym ślubem?

HTML Button Generator