Dżinsy i T-shirt

Dżinsy i T-shirt

Jesteś wyjątkowa. Każda dziewczyna jest wyjątkowa, bo każda posiada coś, co ją wyróżnia. Nawet gdy przyglądacie się grupie długowłosych nastolatek w tych samych dżinsach i T-shircie, to i tak Kasia pozostanie wyjątkową Kasią, a Magda jedyną w swoim rodzaju Magdaleną. Jesteś unikatem w dziejach świata. To wspaniała wiadomość, nieprawdaż?
 

Jaki komunikat wysyłasz?...

Stroje, które wybierasz, mogą podkreślić Twoją urodę, mogą też, niestety, uwydatnić słabe strony Twojej figury. W tabunie nastolatek łączących dżinsy z T-shirtem tylko niektóre będą prezentować się zjawiskowo, inne całkiem przeciętnie, liczne zaś trafią do grupy z napisem „lepiej nie zakładać dżinsów i T-shirta”. Wybierając ciuchy, wysyłasz w świat komunikat o sobie samej. Gdy z upodobaniem nosisz jedynie czarne stroje, a paznokcie pokrywasz  czarnym lakierem, inni mogą pomyśleć, że jesteś wiecznie przygnębionym ponurakiem o mrocznej historii. Jeśli będziesz paradować wyłącznie w obcisłych legginsach, mini spódniczkach i kusych T-shirtach podkreślających dziewczęce krągłości, wyłoni się obraz osoby chcącej desperacko zwrócić na siebie uwagę, a więc z niskim poczuciem własnej wartości. Wybierając konkretny strój, wysyłasz przekaz bez względu na to, czy jesteś tego świadoma, czy nie – to Twój list o sobie samej. Wygląd mówi o Tobie i działa na innych – z całą pewnością mogą Cię na podstawie niego oceniać.
 

6 sekund

Jak podaje T. Tomeo w świetnej książce „Truth for Teens” (przeczytajcie koniecznie) mamy tylko 6 sekund, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Tylko 6 sekund, by pokazać swoją wyjątkowość i unikalność, a więc królewskie korzenie. Chcesz tego, prawda?
 

Dobre wrażenie

Nie ma powodu, by robić złe wrażenie, skoro jesteś unikatem w dziejach świata. Jak zatem wywrzeć dobre?
  1. Jeśli chcesz, by inni dobrze o Tobie myśleli, sama tak siebie traktuj. Spójrz w lustro przychylnie - doceń swoje mocne punkty: figurę, cerę i włosy. Znajdź więcej niż 10 cech, z których jesteś dumna. Pamiętaj, że jesteś piękna i wyjątkowa, bo nie jesteś byle kim. Nie miałyśmy wpływu na to, jak wyglądamy, ale każda z nas jest piękna.
  2. Ubieraj się stosownie i koniecznie wybieraj te ciuchy, które dobrze leżą i podkreślają Twoją urodę. Nie każda dziewczyna wygląda obłędnie w najmodniejszych spodniach – więc koniecznie dobierz najbardziej korzystny dla siebie krój. Każda z nas za to rozkwita w sukience – czy masz choć jedną w szafie? Dopasuj ubrania kolorystycznie do Twojego typu urody, a cera nabierze blasku. Poproś o pomoc koleżankę lub siostrę.
  3. Nie epatuj częściami ciała, które powinny zostać ukryte – niekoniecznie należy eksponować biust, pupę, czy nagi brzuch, bo i po co? Spraw, by Twoja twarz przyciągała uwagę. Pamiętaj, że to oczy są zwierciadłem duszy. Masz piękne oczy, prawda?
  4. Zadbaj o modną i twarzową fryzurę - jeśli masz dłuższe włosy, znajdź kilka ładnych sposobów upinania ich. Delikatny makijaż również potrafi wyeksponować to, co w Tobie piękne – czasami wystarczy pociągnąć rzęsy maskarą. Jesteś tak piękna, że nie potrzebujesz tony kosmetyków kolorowych.
  5. Nie niszcz swego ciała tatuażami i piercingiem. Nie rań siebie i nie psuj tego, co piękne. Za kilka lat możesz tego żałować.
  6. Zwracaj uwagę na innych, uśmiechnij się i powiedz coś miłego. Naucz się rozmawiać, a w czasie rozmowy skupiaj uwagę na rozmówcy. Zadawaj pytania i nie zapominaj o uśmiechu. Patrz prosto w oczy.
  7. Znajdź swój styl – poszukaj ubrań, krojów i kolorów w których dobrze się czujesz. Nie bój się eksperymentować - to świetny czas ku temu.
Na początek tylko 7 punktów. Spróbuj je zrealizować. Twoim atutem jest młodość i świeżość – właśnie zaczynasz rozkwitać  jak piękny kwiat. Podkreśl to. I daj nam znać, czy się udało.

Powiązane artykuły

HTML Button Generator