Jak odnaleźć własny styl

Jak odnaleźć własny styl

Co to właściwie znaczy, że ktoś ma swój własny styl? Przecież jednak większość osób chce swoim strojem zamanifestować przynależność do jakiejś grupy społecznej bądź też wykazać się znajomością najnowszych trendów w modzie. W związku z tym, taki sposób ubierania nie zawsze jest do końca „ich”. Bo – moim zdaniem – własny styl współgra z całą naszą osobowością i wyraża nas w jakiś sposób. Co tu dużo ukrywać – przez nasz wizerunek przekazujemy otoczeniu mnóstwo informacji o sobie. Na napotkanych osobach możemy tym, jak wyglądamy, wywrzeć dobre lub złe wrażenie. Sprawić, by nas polubiły bądź nie.
 

Wygląd ma znaczenie

 
Możesz powiedzieć, że ocenianie po wyglądzie jest krzywdzące i jest to po części prawda, ale przecież ów wygląd nie jest odrębną częścią nas, ale tworzy razem z naszym wnętrzem klarowną całość.  Może podkreślać to, jakim typem osobowości jesteśmy.
 

Jak wyrobić sobie własny styl?

Jeśli o mnie chodzi, to najpierw zastanawiałam się nad tym, co tak naprawdę mi się podoba i w czym będę się dobrze czuć. Inspirowałam się znajomymi osobami, których styl mi się podobał. Oglądałam zdjęcia na Instagramie, przeglądałam blogi modowe. Znalazłam sobie swoją własną ikonę stylu i próbowałam ją na początku naśladować. Po pewnym czasie nabrałam już pewności i umiałam sama tworzyć ciekawe zestawienia. Moją sprawdzoną metodą jest też zapisywanie outfit’ów, które przypadły mi do gustu. W ten sposób mam gotową listę zestawień na przeróżne okazje. Odbiera mi to dużo stresu, nie muszę się za każdym razem denerwować, że kompletnie nie mam czego na siebie włożyć. A to jest chyba problem znany każdej dziewczynie. Mój styl na razie często się zmienia, bo – chyba jak większość nastolatek – szukam w jakimś sensie siebie prawdziwej.

Powiązane artykuły

HTML Button Generator