Marie Zélie - kobiecość uszyta z klasą

Czy i Wam zdarzyło się odwiedzić szereg sklepów z ubraniami (zwykle "sieciówek" w galeriach handlowych) w poszukiwaniu spódnicy lub sukienki - ładnej i o odpowiedniej długości - i nic nie kupić? Jeśli tak, to doskonale Was rozumiem, bo mnie zdarza się to notorycznie. W sieciówkach prawie zawsze znajduję spódnice albo za krótkie, w których ciągle stresowałabym się, czy zakrywają one to, co powinno być zakryte, albo zwyczajnie nieładne. Jaskrawe kolory, dziwne "ciapki" zamiast np. motywów kwiatowych, nieciekawy krój, kiepskiej jakości materiał... Niestety, trudno dziś znaleźć piękną spódnicę lub sukienkę. Zdają sobie z tego sprawę twórcy Marie Zélie - marki ubrań dla kobiet, które chcą wyglądać elegancko, z klasą i jednocześnie bardzo kobieco. I dzisiaj właśnie o nich słów kilka, bo myślę, że warto wiedzieć, że sieciówki to nie jest jedyna opcja. (Zapewniam Was - to nie jest płatna reklama, po prostu chcę podzielić się czymś, co jest super wartościowe :) ).

Dlaczego Marie Zélie?

Święci kojarzą nam się zwykle z księżmi, zakonnikami lub zakonnicami, którzy w sposób konsekwentny żyją wiarą w Jezusa Chrystusa. Jednak tak rzadko pamiętamy, że wśród osób kanonizowanych znajdziemy również małżonków. Tak jest w przypadku Ludwika Martina i Marii Zelii Martin - świętych kościoła katolickiego i jednocześnie rodziców dziewięciorga dzieci, w tym pięciu zakonnic, z których najbardziej znaną jest Teresa z Lisieux, również święta. To właśnie od imienia mamy św. Teresy bierze swą nazwę marka Marie Zélie. Była ona koronkarką, która interesowała się modą i dokładała starań, by jej córki nosiły piękną i elegancką odzież. Dzisiaj jest inspiracją dla tych, którzy również chcą wydobyć kobiece piękno poprzez ubiór.

Spódnice i sukienki podstawą kobiecej szafy

W Marie Zélie znajdziemy spódnice i sukienki w eleganckim stylu, a także bluzki, będące idealnym dopełnieniem dla spódnic. Dominują tu przede wszystkim kwiaty. To do nich przecież kobiety są najczęściej porównywane i to w ich otoczeniu wyglądamy najbardziej wyjątkowo. Do tego piękna, kobieca kolorystyka, oddająca naturalność. Całość skrojona w ten sposób, by podkreślić niezwykły urok kobiecej sylwetki. Co najważniejsze, są to ubrania, w których kobieta wzbudza podziw, a nie pożądanie. Nie eksponują kobiecości w nacechowany seksualnie sposób, lecz kładą nacisk na delikatność, podkreślając kobiecą wrażliwość. Czy nie tego właśnie brakuje we współczesnym świecie, w którym liczy się siła, dominacja, przebojowość? Wyobraźmy sobie, jak inne byłyby nasze środowiska (a szczególnie jak inna byłaby ich męska część), gdyby choć połowa kobiet dawała swym wyglądem wyraz swojej godności oraz klasy...? Jak bardzo zmienia się zachowanie mężczyzn, którzy widzą, że mają do czynienia z damą, a nie chłopczycą...? Zachęcam Was do obejrzenia pięknych kreacji Marie Zélie po to, by zobaczyć, jak ubiór może sprawić, że kobieta będzie wprost olśniewająca. Dla mnie jest to ogromna inspiracja i motywacja do zmiany mojego stylu i...częstszego noszenia spódnic. Może i dla Was będzie.

Świętość i styl

Na początku wspomniałam o Marii Zelii Martin - świętej, która stała się inspiracją dla stworzenia nowej marki odzieży. Myślę, że to bardzo ciekawe połączenie: świętość i moda. Bardzo często wydaje się, że te dwie rzeczy albo się wykluczają, albo trudno je ze sobą pogodzić. Święty to ktoś, kto zupełnie oddał się służbie innym i nie ma czasu pomyśleć o sobie, a już na pewno nie o zawartości swojej szafy! A jednak, Kościół Katolicki pełen jest niespodzianek :) Styl ubioru jest pewnym narzędziem. A narzędzi możemy używać w dwojaki sposób: dla Boga lub przeciwko Niemu. Ubiór kobiety (zresztą nie tylko kobiety, ale o takim tutaj mówimy) może wyrażać piękno Boga i wszystkim ludziom o Nim przypominać. Tak, jak kwiaty przypominają o dobroci i pięknie Stwórcy. Różnimy się jednak od kwiatów tym, że one nie mają wyboru - "muszą" głosić piękno Boga. My natomiast otrzymałyśmy wybór. Pokażmy więc całemu światu, że Bóg, który nas stworzył, jest piękny. Opowiedzmy o Nim. My, kobiety, mamy taką moc.

Powiązane artykuły

Dżinsy i T-shirt

Dżinsy i T-shirt

Metamorfoza Marleny

Metamorfoza Marleny

HTML Button Generator