Nie bądź lama, zrób to sama - płukanka do włosów

Nie bądź lama, zrób to sama - płukanka do włosów

Olśniewający i zdrowy wygląd włosów to bez wątpienia pragnienie każdej dziewczyny. Codzienna pielęgnacja włosów niestety nie zawsze pozwala na jego osiągnięcie. Płukanka to prosty i szybki sposób pozwalający wydobyć z włosów ich naturalny blask i piękny kolor. Aby ją przygotować,wystarczy poświęcić kilka minut. Potrzebne składniki znajdziesz w kuchni lub w domowej apteczce. Oto kilka przepisów:  
 

Do włosów jasnych:

płukanka rumiankowa
działanie: podkreśla jasny kolor i ciepłe tony włosów, nadaje im połysk
przygotowanie: ok. 2 torebki herbaciane lub 2 łyżki suszonych ziół zalewamy wrzątkiem( ok. 500 ml). Przykrywamy, pozostawiamy do ostygnięcia.
 

Do włosów rudych:

płukanka cynamonowa
działanie:podkreśla ciepłe i ogniste kolory, nadaje połysk i ułatwia układanie włosów.
przygotowanie: około 2 łyżki cynamonu zalewamy wrzątkiem (ok. 500 ml). Przykrywamy i pozostawiamy do ostygnięcia. Przed użyciem przecedzamy odwar.
Płukanka może być z powodzeniem stosowana również do brązowych włosów o ciepłej tonacji (w tym wypadku warto dodać do mieszanki dodatkowo 1 płaską łyżkę goździków i po zalaniu wrzącą wodą gotować przez 5 minut na gazie.)
Uwaga!: Cynamon u wielu osób wywołuje reakcje alergiczną, dlatego przed zastosowaniem go na skórę głowy przygotuj papkę z cynamonu i wody a potem nałóż jej odrobinę na skórę w mało widocznym miejscu. Pozostaw na 2-3 minuty, następnie dokładnie zmyj letnią wodą. Jeśli po pewnym czasie nie zaobserwujesz na skórze podrażnienia, bez obaw możesz stosować płukankę.
 

Do włosów brązowych:

płukanka kawowa
działanie:przyciemnia oraz wzmacnia włosy, przyśpiesza ich porost, nadaje połysk
przygotowanie: 2 czubate łyżki zalewamy wrzątkiem ( ok. 500 ml). Przykrywamy i pozostawiamy do wystygnięcia. Przed użyciem przecedzamy odwar.
 

Do włosów czarnych:

płukanka z szałwi
działanie: podkreśla ciemne tony włosów, wzmacnia i wygładza włosy, nadaje im blask.
przygotowanie: ok 2 torebki herbaciane lub 2 łyżki suszonych ziół zalewamy wrzątkiem( ok. 500ml). Przykrywamy, pozostawiamy do ostygnięcia.
 

Do włosów każdego koloru:

płukanka lniana
działanie: nawilża włosy, ułatwia ich rozczesywanie, nadaje im blask i wygładza.
Przygotowanie: 3 łyżki nasion lnu zalewamy letnią wodą (ok. 500 ml). Stawiamy na gazie i gotujemy przez ok. 10 minut do uzyskania konsystencji kleiku. Przed użyciem przecedzamy odwar.
 

Jak stosować płukanki?

Płukanek używamy po umyciu i odżywieniu włosów. Płuczemy nimi mokre włosy i pozostawiamy przez 15-20 minut (w przypadku płukanki cynamonowej maksymalnie 5-10 minut), następnie spłukujemy wodą. Nie należy stosować ich częściej niż raz na 2-3 tygodnie, ponieważ może powodować to wysuszanie włosów i skóry głowy.
artykuł pochodzi z bloga www.skautodama.wordpress.com

Powiązane artykuły

Dżinsy i T-shirt

Dżinsy i T-shirt

Metamorfoza Marleny

Metamorfoza Marleny

HTML Button Generator