Film wojenny o miłości

Film wojenny o miłości

 

Dla fanów romansów w nieco innej odsłonie, bo wojennej – chociażby I czy II wojny światowej poniżej niektóre filmy takiego właśnie typu. Energicznie rozwijająca się akcja idzie ramię w ramię z miłością, intrygą, inwazją, tworząc dość wybuchową mieszankę romansu i filmu wojennego. 

Czasy wojny są jednymi z najtrudniejszych okresów w historii świata. A piękno tych historii miłosnych wynika właśnie z tego: z zestawienia wielkiej wojny i towarzyszącego jej terroru contra piękna miłości, która potrafi przetrwać wszystko. Choć często jest to tragiczna miłość i pozostawia w nas słodko-gorzki posmak, jest niezaprzeczalnie piękna. A dramatyczna fabuła, ukazująca tematy trudne i rzadko podejmowane, w połączeniu z wielką miłością jest przepisem na doskonały dramat romantyczny. 

Oto niektóre z najlepszych: 

  •  „Flyboys" – film opowiada historię amerykańskiego żołnierza, który podczas I wojny światowej udał się do Francji, by walczyć z Niemcami i zakochał się w młodej Francuzce, mieszkającej niedaleko bazy wojskowej, spełnia doskonale wyważone kryteria dramatu wojennego.
  • „Przełęcz ocalonych” – film opowiada historię nie tylko o miłości głównego bohatera do pielęgniarki, ale także o ogromnej odwadze i gotowości do poświęcenia się dla większej sprawy. Jest to piękna i oparta na faktach historia, która pokazuje, że nawet w czasach wielkiego kryzysu nie można porzucić swoich ideałów.
  • „Sprzymierzeni” – wojenny melodramat, opowiadający losy kanadyjskiego oficera wywiadu i francuskiej bojowniczki, pomiędzy którymi wbrew wszystkiemu rozkwita uczucie, z Bradem Pittem w roli głównej.
  • „Pearl Harbor” (2001) – film wojenny o historii dwóch pilotów w czasie II wojny światowej, którzy obaj zakochują się w tej samej kobiecie; film w warstwie historycznej oparty na prawdziwych wydarzeniach.
  • „Angielski pacjent” – film, w którym pilot zestrzelonego samolotu trafia pod opiekę kanadyjskiej pielęgniarki, ale nie wie, kim jest i jak się nazywa. Potem powoli odzyskuje pamięć i odkrywana jest jego przeszłość, a akcja filmu rozgrywa się w opuszczonym toskańskim klasztorze.

 

 

Powiązane artykuły

HTML Button Generator