główni bohaterowie filmu  Jak stracić chłopaka w 10 dni

Jak stracić chłopaka w 10 dni (2003) – recenzja filmu

Jak stracić chłopaka w 10 dni (2003) – recenzja filmu

Andie Anderson jest obiecującą młodą dziennikarką, której marzenia sięgają wyżej niż pojedyncze artykuły z poradami w kobiecym magazynie. Pragnie pisać na tematy ważne i istotne, a przepustką do tego ma być kontrakt na napisany przez nią oparty na własnym doświadczeniu materiał Jak stracić chłopaka w ciągu 10 dni.
 
 

Jak stracić chłopaka w 10 dni – fabuła

Przed Andie zostaje postawione więc zadanie – poznać i rozkochać w sobie mężczyznę, a następnie sprawić, by z nią zerwał w dziesięć dni. W tym samym czasie, będący obiektem kobiecych marzeń Benjamin Barry, obiecujący pracownik agencji reklamowej, założył się ze swoim szefem o bardzo wysoką stawkę, że w rozkocha w sobie kobietę w 10 dni.
 
Nic innego, jak los sprawił, że tych dwoje ludzi wpadło na siebie w barze, a ich cele nie mogłyby być bardziej odmienne. Ona, wykorzystując wszystkie błędy popełniane przez kobiety musi sprawić, że przystojniak Ben od niej odejdzie, a on musi sprawić, by się w nim zakochała. Rozpoczyna się więc gra, w której stawki są niezwykle wysokie po obu stronach. Kto wygra, a kto straci szansę, by spełnić swoje marzenia? A każde z nich jest gotowe niemal na wszystko, by wygrać…
 
Andie i Ben zaczynają się spotykać. Ona testuje go do granic wytrzymałości, a on nadal trwa w swoim postanowieniu, choć przekonuje się, że Andie to niełatwa przeciwniczka. Ona także uczy się doceniać Bena jako przeciwnika.
 
Film trzyma nas w napięciu. Kto się ugnie, a kto sprawi, że to drugie odejdzie lub się zakocha? Oglądamy ich zmagania, cały czas mając z tyłu głowy, o co walczą – o swoją przyszłość, więc nie wiemy, po czyjej stronie stanąć. Tym bardziej, że dziesięć dni szybko mija…
 
Ta komedia romantyczna jest niezwykła w swojej oryginalności, humorze i charyzmie. Jest to także jeden z moich ulubionych filmów z tego gatunku, a gwiazdorscy Kate Hudson i Matthew McConaughey są w swoich rolach idealni, wydają się stworzeni do tej historii i oglądanie ich na ekranie to po prostu czysta przyjemność. 
 
Wydawać by się mogło, że dziesięć dni to dużo, by pozbyć się faceta i zbyt mało, by sprawić, żeby ktoś się zakochał. Jednak wystarczy niecałe dziesięć minut, by pokochać ten obsesyjnie zabawny film i przez niemal dwie godziny dobrze się bawić.
 
 

Jak stracić chłopaka w 10 dni – obsada

Kate Hudson jako Andie Anderson

Matthew McConaughey jako Benjamin Barry

 Kathryn Hahn jako Michelle Rueben

Adam Goldberg jako Tony 

Thomas Lennon jako Thayer 

Michael Michele jako Judy Spears 

Shalom Harlow jako Judy Green

 Annie Parisse jako Jeannie

Powiązane artykuły

HTML Button Generator