Most do Terabithii

Most do Terabithii

Most do Terabithii

         

Życie jedenastoletniego Jess’a diametralnie się zmienia, gdy w szkole pojawia się nowa dziewczyna, w dodatku biega szybciej niż wszyscy chłopcy i ma niesamowitą wyobraźnię. Jess zaprzyjaźnia się z Leslie – dziewczyną, która trochę odstaje od reszty dzieci. Zarówno Jess, jak i Leslie wiedzą, co to znaczy wyróżniać się z tłumu i doświadczać złośliwości ze strony kolegów z klasy. A takim ludziom łatwiej stawiać czoła ramię w ramię z kimś.

W środku lasu, po drugiej stronie rzeki, odnaleźli magiczną krainę elfów i trolli – Terabithię, o której nikt inny nie wie i do której nikt inny nigdy się nie zapuścił.

   Leslie i Jess uciekają do Terabithii przed całą resztą świata – problemami w domu, w szkole i przed rówieśnikami. Wkrótce las i magiczna kraina stają się ich domem i miejscem, które dzielą wyłącznie oni. Ich przyjaźń wzrasta z każdym dniem i z każdą przygodą, przeżytą w puszczy. Dopóki trzymają się razem, nic nie jest w stanie im zagrozić.

   Pewnego dnia jednak Leslie samotnie wybiera się na drugą stronę rzeki, pomimo czyhających w lesie zagrożeń ze strony groźnych ogrów i trolli. A Jess nie jest przy niej, by ją ochronić...

  W głównych rolach zobaczymy Josh’a Hutcherson’a i Annę Sophię Robb, którzy dodali tej cudownej historii niezwykłego uroku. Ta niesamowita opowieść o sile dziecięcej przyjaźni i miłości, która przybierać może najróżniejsze formy, a także o sile dziecięcej wyobraźni, która kreować może całkiem nowe światy, na pewno spodoba się każdemu.

             

Powiązane artykuły

HTML Button Generator