Ruchomy chaos

Ruchomy chaos

 

Ruchomy chaos - recenzja

 
Wyobraź sobie świat, w którym inni słyszą twoje myśli, wiedzą, co czujesz i co starasz się przed nimi ukryć. A reguła ta nie dotyczy jedynie kobiet, których myśli nikt nie jest w stanie poznać, które mogą ukryć swoje zamiary wobec innych ludzi.
Todd Hewitt wychowuje się na odległej od Ziemi planecie, w mieście, w którym nie ma kobiet, bo każdą z nich zabrała niewytłumaczalna zaraza. W mieście mieszkają więc jedynie mężczyźni, a Todd jest najmłodszym mieszkańcem osady, rządzonej przez podziwianego i szanowanego burmistrza, któremu jednak nikt nie chce wejść w drogę. Zaraza, która zabrała kobiety, odcisnęła swoje piętno także na mężczyznach, bo od
tamtego czasu słyszą Szum, w którym zawarte są ich myśli i który unosi się wokół nich jak kolorowa mgła. Jeśli nie zapanujesz nad swoim Szumem, wszyscy usłyszą twoje myśli.
 
Todd, który stracił matkę i szuka swojego własnego miejsca w osadzie, jest wpatrzony w burmistrza, podziwia go i uznaje za autorytet, zwiedziony jego charyzmatycznością. Wszystko jednak się zmienia, kiedy na ich planecie rozbija się statek, na którego pokładzie znajdowała się ekipa kolonizatorów i Todd po raz pierwszy w swoim życiu spotyka dziewczynę. Nie jest to tylko pierwsza dziewczyna, jaką widział na oczy, jest to także pierwsza osoba, która nie ma wokół siebie Szumu, choć ona doskonale może słyszeć jego. Dla Todd’a niemożność słyszenia myśli Violi jest dziwna i nowa, ale niezwykle fascynująca. Przez niektórych jednak uważana jest za bardzo niebezpieczną.
 
Ten dystopijny, daleki od idealnego świat, w którym mogą zdradzić cię twoje własne myśli i w którym za tragedią kryje się o wiele więcej, stał się niesamowitym tłem dla produkcji Doug’a Liman’a, w której zobaczymy niepowtarzalnego Tom’a Hollanda i niezwykłą Daisy Ridley w głównych rolach, a także niesamowite efekty specjalne i na pewno zaspokoimy potrzebę poczucia dreszczu emocji.
To film dla wszystkich zagorzałych fanów science-fiction i filmów przygodowych…
Jestem przekonana, że się nie zawiedziecie.
 

Powiązane artykuły

HTML Button Generator