Nie bądź lama, zrób to sama – płukanka do włosów

Olśniewający i zdrowy wygląd włosów to bez wątpienia pragnienie każdej dziewczyny. Codzienna pielęgnacja włosów niestety nie zawsze pozwala na jego osiągnięcie. Płukanka to prosty i szybki sposób pozwalający wydobyć z włosów ich naturalny blask i piękny kolor. Aby ją przygotować,wystarczy poświęcić kilka minut. Potrzebne składniki znajdziesz w kuchni lub w domowej apteczce. Oto kilka przepisów:

 

Do włosów jasnych:

płukanka rumiankowa

działanie: podkreśla jasny kolor i ciepłe tony włosów, nadaje im połysk

przygotowanie: ok. 2 torebki herbaciane lub 2 łyżki suszonych ziół zalewamy wrzątkiem( ok. 500 ml). Przykrywamy, pozostawiamy do ostygnięcia.

 

Do włosów rudych:

płukanka cynamonowa

działanie:podkreśla ciepłe i ogniste kolory, nadaje połysk i ułatwia układanie włosów.

przygotowanie: około 2 łyżki cynamonu zalewamy wrzątkiem (ok. 500 ml). Przykrywamy i pozostawiamy do ostygnięcia. Przed użyciem przecedzamy odwar.

Płukanka może być z powodzeniem stosowana również do brązowych włosów o ciepłej tonacji (w tym wypadku warto dodać do mieszanki dodatkowo 1 płaską łyżkę goździków i po zalaniu wrzącą wodą gotować przez 5 minut na gazie.)

Uwaga!: Cynamon u wielu osób wywołuje reakcje alergiczną, dlatego przed zastosowaniem go na skórę głowy przygotuj papkę z cynamonu i wody a potem nałóż jej odrobinę na skórę w mało widocznym miejscu. Pozostaw na 2-3 minuty, następnie dokładnie zmyj letnią wodą. Jeśli po pewnym czasie nie zaobserwujesz na skórze podrażnienia, bez obaw możesz stosować płukankę.

 

Do włosów brązowych:

płukanka kawowa

działanie:przyciemnia oraz wzmacnia włosy, przyśpiesza ich porost, nadaje połysk

przygotowanie: 2 czubate łyżki zalewamy wrzątkiem ( ok. 500 ml). Przykrywamy i pozostawiamy do wystygnięcia. Przed użyciem przecedzamy odwar.

 

Do włosów czarnych:

płukanka z szałwi

działanie: podkreśla ciemne tony włosów, wzmacnia i wygładza włosy, nadaje im blask.

przygotowanie: ok 2 torebki herbaciane lub 2 łyżki suszonych ziół zalewamy wrzątkiem( ok. 500ml). Przykrywamy, pozostawiamy do ostygnięcia.

 

Do włosów każdego koloru:

płukanka lniana

działanie: nawilża włosy, ułatwia ich rozczesywanie, nadaje im blask i wygładza.

Przygotowanie: 3 łyżki nasion lnu zalewamy letnią wodą (ok. 500 ml). Stawiamy na gazie i gotujemy przez ok. 10 minut do uzyskania konsystencji kleiku. Przed użyciem przecedzamy odwar.

 

Jak stosować płukanki?

Płukanek używamy po umyciu i odżywieniu włosów. Płuczemy nimi mokre włosy i pozostawiamy przez 15-20 minut (w przypadku płukanki cynamonowej maksymalnie 5-10 minut), następnie spłukujemy wodą. Nie należy stosować ich częściej niż raz na 2-3 tygodnie, ponieważ może powodować to wysuszanie włosów i skóry głowy.

artykuł pochodzi z bloga www.skautodama.wordpress.com

Tagi związane z artykułem
, , ,
Napisane przez
Więcej od Alicja Półtorak

Taniec towarzyski – kilka porad od specjalistów dla amatorów

  Być może nigdy nie uczyłaś się tańczyć, uważasz, że taniec to...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *