O nas

Jesteśmy tu po to, abyś poznała nową definicję piękna.

Pięknadziewczyna.pl powstała z wiary. Wierzymy, że Bóg własnymi rękami ulepił Cię piękną. Rozgość się na naszej life – stylowej stronie i odkryj, co to znaczy, że Stwórca się w Tobie zakochał. Przekonaj się sama, że Twoja uroda z mocą odpiera narzucony kanon, a Ty, jako dziewczyna, masz przed sobą szczęśliwe życie do przebiegnięcia na pełnym baku!

Co to znaczy, że jesteś piękną dziewczyną?

Włączasz Internet. Przeglądasz zdjęcia nowej gwiazdy Instagrama. Szczupła, z perfekcyjnym makijażem, otoczona znajomymi i atrakcyjna dla facetów. Nowe zdjęcie koleżanki ze szkoły mignęło Ci na wall’u. Chwali się perfekcyjnie udokumentowanym zabiegiem keratynowego prostowania włosów. Usta pociągnęła pomadką Diora. Tego samego dnia patrzysz w lustro i od razu porównujesz się do znanej piosenkarki, którą polubiłaś na Facebook’u. Odruchowo wciągasz brzuch, inny niż ten u tumblr – girl, followersi przecież głaszczą ją tysiącami komplementów. W końcu wpisujesz w Google: „operacja nosa Warszawa”, „jak rozjaśnić piegi”, „szminka powiększająca usta”, „jak szybko zrzucić 10 kg”. Jesteś sfrustrowana, bo nie czujesz się piękna. Nie przy tamtych dziewczynach. One są piękne, nie Ty. One są szczupłe, mają pełne usta, duże biusty, umięśnione pośladki, umieją się malować i ułożyć włosy. Nie Ty.

A co, jeśli to ludzie wyznaczają ideał?

Media, które produkują później okładki Cosmopolitan gniotą Cię jak puszkę Coca – coli. Ciskają Tobą do kosza uformowanego z fotograficznych filtrów, grubych warstw pudru i zapętlonego na Youtubie „skalpelu” Chodakowskiej. Dusisz się. Boli Cię. Jest Ci wstyd.
Przez myśl przechodzi Ci: Nie chcę tak dłużej. Nie chcesz dłużej. Fałszu portali społecznościowych, wyretuszowanych okładek magazynów, przymusu ciągłego analizowania swojego ciała. Chcesz być wolna od wyrzutów sumienia, porównywania się, godzin spędzonych w Internecie.

Chcesz czegoś więcej.

Twoją patronką będzie Maryja, najpiękniejsza z kobiet. Ona zabierze Cię w podróż ku poznaniu Twojej wartości i pomoże Ci znaleźć właściwy ideał, który zbuduje Twoje życie.
Pięknadziewczyna.pl to „coś więcej” w Twojej sieci. Chodźmy!

Podziel się swoją pasją

Jeśli lubisz pisać i masz głowę pełną pomysłów, którymi chcesz się podzielić, zachęcamy Cię do współtworzenia strony PięknaDziewczyna.pl. Tak, chcę zacząć pisać!

Nasi autorzy