Szczęściu trzeba pomóc

Czy znasz odpowiedź na pytania: kto jest odpowiedzialny za swoje szczęście? Czy przychodzi ono samo? Jak docenić to, co mnie spotyka?  Wiele z nas nie potrafi się uwolnić do kłamstw, które ograniczają zdolność cieszenia się życiem. Wiele z nas nie potrafi z uśmiechem i lekkością wspominać potknięć, których doświadczyłyśmy. Wiele z nas nie potrafi żyć tu i teraz, zamartwiając się o jutro, o przyszłość, wypominając przeszłość.

Szczęście, radość, błogosławienstwo, spokój ducha

Nazywamy to różnie ale wytłumaczyć da się na jeden sposób. To decyzja i wybór. Decydujemy się na zmiany i wybieramy najlepsze tory. A najlepszą do pełni łaski drogą jest droga Boża.

Odpowiadając na pierwsze pytanie:

To Ty jesteś odpowiedzialna za swoje szczęście. Nikt inny. To Ty musisz określić, czego pragniesz, jakiej zmiany potrzebujesz, czego masz dość i co jesteś w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Bo Ty znasz siebie i swoje potrzeby najlepiej. Jeżeli nie wiesz, jakie są Twoje pragnienia, zapytaj Boga, On też wie dużo w tej kwestii 😉.

Uwolnij się od utartych schematów, jeżeli czujesz, że się w nich nie odnajdujesz. Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie. Nie obawiaj się pokazać, kim jesteś i co kochasz.

Odpowiedając na drugie pytanie:

Szczęściu trzeba pomóc. Stwórz listę rzeczy, które sprawiają Ci radość a zobaczysz, jak błache ( ale ważne ) potrafią być to rzeczy. Filiżanka kawy o poranku, szept ukochanej osoby, ulubiony kolor szminki, śpiew ulubionego artysty, kropla rosy o poranku. O to chodzi, aby doceniać jak najmniejsze sprawy. A te większe i bardziej wymagające ( jazda na rowerze, spacery, pieczenie, spędzanie czasu z rodziną ) jak najczęściej powinny znajdować się w Twoim kalendarzu aby nie wypchnęła ich góra obowiązków.

Inspiruj siebie a zobaczysz, że zaczniesz inspirować ludzi dookoła. Szczęście jest zaraźliwe.

Odpowiadając na trzecie pytanie:

Żyj tu i teraz. Nieraz czytałaś lub słuchałaś wywiadów osób, których dotknęła niedola. Niepełnosprawność, choroba, cierpienie, strata. Zapoznaj się z historią Helen Keller, Nicka Vujicica i innych. Mimo trudności, z jakimi spotykają się każdego dnia, byli oazami radości. Ucz się od nich.  Zobacz, jak dużo w życiu masz i podziękuj za to.

Życie Maryi zmieniło się o 180 stopni, gdy wypowiedziała dobrze znane nam słowa. My też je wypowiedzmy i bądźmy szczęśliwe, doceniajmy piękno swojego życia, zmieniajmy je na lepsze, wszystko jest w naszych rękach.

Oto ja, służebnica Pańska, niechaj mi się stanie według Słowa Twego

 

Tagi związane z artykułem
, , ,
Napisane przez
Więcej od Magdalena

Wykorzystaj poranek

Od zawsze byłam zwolenniczką poranków i wschodów słońca. Promienie przebijały się przez...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *