O studiowaniu we Wrocławiu

O studiowaniu we Wrocławiu

Z pewnością wiele z Was stoi przed wyborem przyszłych studiów i kolejnego, bardzo ważnego etapu edukacji. Ważnego, ponieważ to, co ogólne i oklepane macie już - prawie - za sobą! Teraz czas na sprecyzowanie oczekiwań, odkrywanie i rozwijanie własnych talentów oraz postawienie sobie pytania: "Co chciałabym robić przez resztę, dorosłego już, życia?". Zaraz gdy odpowiecie na pytanie „Co będę studiować?”, będziecie musieli zmierzyć się z drugim, niemniej ważnym: "Gdzie to zrobię?!".

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?

Choć niektórym opuszczenie rodzinnego domu i wyjazd w nieznane strony, póki co, zupełnie się nie uśmiecha, znajdą się i tacy, dla których przeprowadzka to wymarzona i wyśniona przygoda! Sama kończę dopiero pierwszy rok nauki na uczelni. Nie czuję się jeszcze specjalistą od samodzielności, ale chętnie opowiem Wam o moich początkowych doświadczeniach związanych ze studiowaniem we... Wrocławiu! Wrocław był marzeniem mojego dzieciństwa - to absolutna prawda! Ale, z całą pewnością, nie był marzeniem czasu licealnego. Wtedy moje plany ewoluowały w zupełnie odmiennym kierunku. Wrocław pozostał zaledwie, tak zwanym, planem "B", który, jak się okazało już w lipcu, będę musiała czym prędzej wcielić w życie :) Czy będę w stanie się tutaj zadomowić? Czas pokaże, ale jedno jest pewne - Wrocław jest pięknym i cudownym miastem! Od samego początku czuję się ciepło przyjęta przez mieszkańców, którzy z olbrzymią życzliwością podchodzą do przyjezdnych, a więc także do świeżo upieczonych i nieco zagubionych studentów.

Uroki Wrocławia

Olbrzymi rynek, klimatyczne kamieniczki, tajemniczy Ostrów Tumski, liczne parki i mosty, przepływająca przez Śródmieście piękna Odra, Hala Stulecia, czy też Zoo i Sky Tower to tylko część atrakcji, które warto odwiedzić w ramach oddechu od obowiązków. Pomyślcie, że poza oczywistymi i bardzo popularnymi miejscami, Wrocław skrywa w sobie o wiele więcej wciąż nieodkrytych, a równie urokliwych zakątków! Wrocław to także miasto, w którym mieszka, w dużej mierze tymczasowo, mnóstwo młodych ludzi. Podobno aż 1/5 mieszkańców to studenci z krwi i kości! A zaledwie 39% z nich pochodzi z terenów Dolnego Śląska. Na uczelni macie zatem okazję poznać osoby pochodzące z przeróżnych regionów Polski. A skoro tak wiele naszych rówieśników przyjeżdża tutaj w pojedynkę, istnieją spore szanse, że dokładnie tak samo jak Ty będą poszukiwali swojej bratniej duszy i będą otwarci na zawieranie nowych przyjaźni.

Formacja duchowa we Wrocławiu

Dobrym i ciekawym miejscem na budowanie relacji oraz rozwijanie i kształtowanie wiary, priorytetów i przekonań są prężnie działające Duszpasterstwa Akademickie, których w tym miejscu z pewnością nie brakuje. Jest około dziesięciu naprawdę dużych grup, które zrzeszają setki studentów. Koniecznie je zaznaczcie na mapie Wrocławia. W miejscach, w których działają duszpasterstwa, wszystko urządzone jest tak, aby odwiedzający mogli poczuć się jak we własnym domu! Nie przypominają one zaniedbanych salek parafialnych, ale przytulne mieszkania, w których studenci wspólnie gotują obiady, piją herbatę, czy spotykają się na swobodnych rozmowach. Dziś życzę Wam powodzenia w dążeniu do Waszych marzeń! A w przyszłości, jeśli tylko postanowicie sprawdzić na własnej skórze, czy poza bezpiecznym zakamarkiem u boku rodziców jest coś więcej - coś być może mniej wygodnego i będącego większym wyzwaniem, ale dającego niezliczoną satysfakcję i niezastąpione przeżycie -  to właśnie wtedy zapraszam Was do Wrocławia! :)

Powiązane artykuły

HTML Button Generator