Przeglądasz Facebooka i czujesz, że tylko Twoje życie jest nudne?

Przeglądasz Facebooka i czujesz, że tylko Twoje życie jest nudne?

Często jest tak, że młoda osoba, przyglądając się bogatym doświadczeniom rówieśników, zaczyna wpadać w kiepski nastrój. Niejednokrotnie ten nastrój trwa długo i pogłębia się. I wtedy należałoby się zatrzymać i przyjrzeć bliżej sobie i swojemu życiu. Proponuję pomyśleć, co jest powodem złego samopoczucia. Tutaj bierzemy pod lupę przeglądanie profili na Facebooku.

Czy na Facebooku widzisz całą prawdę?

Wierzę, że każdy młody człowiek ma wiele do zaoferowania sobie, bliskim i środowisku, w którym żyje, ale problem polega na tym, żeby to odkryć. Niestety Facebook w tym nie pomaga. Czytamy tam o sytuacjach, wydarzeniach tak rewelacyjnych, pięknych (takich super), które się innym przytrafiły, a nam to najwyżej... No właśnie. Nie znamy często tych osób, nie byliśmy świadkami tych czy innych zdarzeń, więc nie wiemy, ile w tym prawdy. Często młodzi ludzie idealizują swoje wizerunki
czy przeżycia, a osoba przeglądająca profile wpada w coraz większe poczucie braku własnej wartości, postrzegając swoje życie jako puste czy nudne.

Znajdź radość w każdej, nawet drobnej, rzeczy

Tymczasem, wiele zależy od stopnia radości, jaką mamy w sercu. Jeżeli nasze życie jest dobre, ale bez "lotu w kosmos", umiejmy się tym cieszyć, doceńmy zabawę w kolorowych liściach jesienią czy wojnę na śnieżki zimą. Przecież nawet "nudny" wyjazd z rodzicami w wakacje może być wyjątkowy dla nas, jeżeli damy szansę sobie i rodzicom, zaproponujemy coś, co fajnie byłoby zrobić razem. Pamiętam zwykłe wyjście na plażę z moją małą córką - bawiła się na niej rewelacyjnie, bo postrzegała ją jako największą piaskownicę na świecie. Kiedy była starsza, zrobiła mi piękną kartkę z życzeniami urodzinowymi. Wpadłam w zachwyt, a ona spostrzegła, że ma talent do manualnych prac i było to źródłem jej radości, satysfakcji, ale też jednym z elementów, dzięki któremu czuła, że coś robi dobrze i niesie tym radość drugiemu człowiekowi. Dziś każdej koleżance robi taką kartkę i budzi tym radość i wzruszenie. Ktoś powie: eee tam, zwykła kartka. Nieprawda. Kartka zrobiona z uczuciem, z serca, jest czymś niezwykłym i niezapomnianym (i wcale nie musi strzelać fajerwerkami).

Przerwa od Facebooka

Myślę, że ktoś, kto wpada w zły nastrój siedząc godzinami przy komputerze, powinien od niego odejść, odetchnąć, nabrać równowagi emocjonalnej i pobyć z prawdziwymi rówieśnikami, w prawdziwym życiu, nie w tym wykreowanym, a wtedy może się okazać, że jego życie wcale nie jest takie "do bani", że on nie jest taki całkiem "do bani", bo np. ma własne zdanie na ten czy tamten temat albo coś potrafi zrobić, albo ma ciekawe hobby, albo... każdy ma coś fajnego, dobrego, takiego SUPER! Super - bo prawdziwego, rzeczywistego i takiego swojego. A już na pewno powinno się zostawić Internet w spokoju, kiedy ma się gorszy dzień (dni), kiedy masz kiepski nastrój. Wtedy bądźmy offline. Zdecydowanie.

Każde życie jest niezwykłe

Dzisiejszy świat propaguje zbyt dużo i zbyt szybko, nie dajmy się zwariować. Zwykłe życie wcale nie musi być nudne. Trzeba się tylko mu przyjrzeć i zauważyć w nim to, co jest niezwykłe, niezwykłe dla mnie. Może dziś spróbuję upiec "nudne" ciasteczka dla bliskich lub znajomych,  z serduszkiem z lukru? I będę patrzeć, jak je zajadają z radością, przeżywając szok, że ja to zrobiłam, że takie zwykłe a takie dobre, bo w środku będzie niespodzianka z kawałka orzecha albo czekolady?

Powiązane artykuły

HTML Button Generator