Jak znaleźć mężczyznę na całe życie?

Jak znaleźć mężczyznę na całe życie?

Każda wspaniała dziewczyna - czyli Ty - zasługuje na równie wspaniałego mężczyznę. Wkroczy on na białym koniu i po prostu Cię uratuje :) Kto nie marzy o prawdziwej miłości? Komu nie zaczyna mocniej bić serce, gdy słyszy psalm z pierwszego listu do Koryntian? Tak właśnie chcemy żyć, prawda? Pragnienie miłości jest głęboko wpisane w każdą z nas i nawet nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez niej. Jeśli kiedyś przyśni Wam się świat bez miłości, to obudzicie się z kroplami zimnego potu na czole. Miłość powinna być główną motywacją człowieka. Czy zerkasz z ciekawością na znajomych chłopaków i próbujesz znaleźć tego jedynego? Może smucisz się, bo wciąż jesteś sama i wydaje Ci się, że nigdy już nie spotkasz mężczyzny na całe życie? A może wydaje Ci się, że już go znalazłaś i z radością planujecie wspólną przyszłość? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego jedynego, by najwspanialszy i najważniejszy projekt życiowy nie okazał się klapą? By ten mężczyzna z kobietą, po prostu, wytrzymał.
 

Dziura po Bogu

Jeśli czekałaś na to, że w tym miejscu wyliczę cechy idealnego kandydata i miejsca, w jakich najłatwiej na niego trafić, to pewnie się nieco zawiodłaś. To by było zbyt proste. Niestety, zawsze należy zacząć od samej siebie – a w tym wypadku jest to szczególnie istotne. Koniecznie musisz być świadoma tego, że jesteś już kochana. Powinnaś wiedzieć i czuć, że jesteś owocem Miłości przez wielkie M. Nawet, jeśli całe życie brakuje Ci miłości i akceptacji rodziców, jeśli od początku czujesz się niekochana i samotna, jeśli obok Ciebie brak przyjaznej duszy - jednego możesz być pewna: nie jesteś byle kim. Powstałaś z Miłości. Bóg chciał, byś żyła na Jego chwałę i to On powołał Cię do istnienia - On jest Miłością, której najbardziej potrzebujesz. Pragnienie miłości, z którym się urodziliśmy, nazywane jest często dziurą po Bogu. Żaden człowiek nie jest w stanie jej zapełnić - tylko On. „Niespokojne jest serce człowieka, jeśli nie spocznie w Bogu” - tak pisał św. Augustyn. Nie pozwól, by niepokój kierował Twoim życiem, motywował Cię do działania, chaotycznych poszukiwań. Pan Bóg wie, czego naprawdę potrzebujesz, zatroszczy się o Ciebie, jak troszczy się o najbardziej delikatny polny kwiat. Często tak bardzo jesteśmy głodni miłości, że desperacko szukamy faceta, który może nas pokochać. W taki sposób łatwo wejść w toksyczny związek z niewłaściwą osobą. Jeśli naprawdę chcesz spotkać mężczyznę na całe życie, zacznij od swojej relacji z Bogiem. Nie bez przyczyny powtarzamy, że jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystko będzie na właściwym. Może więc warto zastanowić się nad adoracją w ciszy, a wtedy powierzyć wszystkie swoje troski Panu. 15 minut tylko dla Boga. Off-line. Codziennie.

Musisz wiedzieć, czego chcesz

 Znasz ten obrazek? Być może sama nieraz tak się czujesz. Zastanów się jednak nad swoją przyszłością. Czego pragniesz w głębi serca? Co ma dla Ciebie wartość? Twoje prawdziwe pragnienia pozwolą wyznaczyć właściwy kierunek poszukiwań. Jeśli marzysz o małżeństwie i szczęśliwej rodzinie, będziesz szukała mężczyzny, który również tego chce. Jeśli kandydat na kandydata pojawił się na horyzoncie, zwróć szczególną uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zachowaj spokój i głęboko oddychaj :) A potem:
  • Po pierwsze, przyjrzyj się, jak traktuje kobiety. Sprawdź banalne kwestie: czy ustępuje miejsca w tramwaju, przepuszcza dziewczynę w drzwiach itp. Cudownie, jeśli robi to odruchowo. Drobiazg – pomyślisz. Możesz nawet dodać, że taka kurtuazja nie ma większego znaczenia. Nic bardziej mylnego. Nawyki są istotne. Nie pozwalaj, by mężczyzna źle Cię traktował. Stawiaj granice.
  • Po drugie, warto także poznać rodzinę chłopaka (nie bądź tylko nachalna). Zobaczyć, w jakim otoczeniu wyrósł, jak odnosi się do rodziców, może dziadków. Często bez względu na to, jak bardzo chcemy odciąć się od rodzinnego domu, więzy krwi są tym, co łączy nas z nim na zawsze. To wzorce, które w trudniejszych chwilach możemy bezwiednie przejmować. Warto je poznać.
  • Po trzecie: zastanów się, czy chłopak posiada predyspozycje do realizacji tych marzeń. Czy ma właściwe cechy – odpowiednie cnoty. Jakie to cnoty? Pokora, hojność, czystość, umiarkowanie, cierpliwość i pracowitość. Nudne? Być może. Pamiętaj, że szukasz mężczyzny na całe życie, nie faceta na imprezę. Wzorem cnót jest św. Józef – najlepszy orędownik w sprawach narzeczeńskich.
Na pewno zauważyłaś, że św. Józef był tylko jeden. A Ty nie jesteś Matką Boską. Jeśli opisujesz wybranka w samych superlatywach, to widocznie jeszcze do końca go nie poznałaś. Jeśli chcesz, by Twój przyszły mąż był do niego podobny, staraj się sama jak najbardziej upodobnić do Maryi. Czeka na Was trudny szlak. Wspólne wartości to priorytet– musisz mieć pewność, że na Twoim mężczyźnie można polegać. Sprawdź, czy jest dla Ciebie oparciem. Czy wybiera wysiłek, czy woli uciec z placu boju do świata wirtualnego. Nie bój się stawiać wymagań, bo prawdziwi mężczyźni cenią te kobiety, które mogą zdobyć. 
 

Więcej kleju

Niezgodność charakterów to najczęstsza przyczyna rozwodów. Czasami zastanawiam się, co to właściwie znaczy. Każdy z nas jest inny – człowiek do końca zostanie tajemnicą. Można łączyć się na zasadzie podobieństw, ale znam też szczęśliwe małżeństwa, w których mąż i żona różnią się pod każdym względem. Jak ogień i woda. Trwają dzięki różnicom charakterów. Zawsze jest jednak coś, co ich spaja. Na pewno są to wspólne wartości (patrz punkt 2), ale mogą je także uzupełniać wspólne zainteresowania i pasje. Szukaj mężczyzny, z którym połączy Cię jak najwięcej punktów wspólnych. To dodatkowy klej. Ale najważniejsza jest obustronna wola, aby trwać razem.  
 

Miłość nie wątpi

Jeśli wydaje Ci się, że warto przed ślubem „się dotrzeć”, np. wspólnie mieszkając, albo też szukać tego jedynego metodą prób i błędów – na zasadzie: z jednym nie wyszło, to próbuję z następnym, to… nie idź tą drogą. Tylko się poranisz. Takie próbne czy nieudane związki zostawiają tylko ból i trwałe rany. Nie idź tą drogą, jeśli szukasz mężczyzny na całe życie. Zresztą, mężczyzna na całe życie nigdy nie zaproponuje Ci takiego rozwiązania. Przecież nie mógłby Cię skrzywdzić. Pamiętaj: miłość nie wątpi. Miłość to wola, by trwać razem na zawsze. Nie wymaga prób i eksperymentów. Od kilku lat razem z mężem współprowadzimy kursy dla narzeczonych Przed Nami Małżeństwo. Lubię obserwować narzeczonych. Niektóre pary wydają się być cudownie dopasowane, inne jakby przegradza niewidzialny mur. Niektórzy, po kursie, decydują się nawet rozstać, bo nagle okazuje się, że nie ma między nimi płaszczyzny porozumienia. I dobrze. Jeśli przed Wami czas decyzji – nie bagatelizujcie drobnych problemów. Te chwasty mogą później zagłuszyć Wasz związek. A co, jeśli jesteś wciąż sama i do tej pory nie spotkałaś nikogo interesującego? Odwagi! Pozwól się odszukać – wyjdź z domu. Znajdź ciekawe środowisko. Unikaj bylejakości, byle jakich miejsc, rozmów i rozrywek. Nie marnuj czasu. Ciekawych ludzi spotyka się w ciekawych miejscach. Jeśli chcesz spotkać kogoś naprawdę interesującego, musisz odkryć, że jesteś wspaniałą kobietą. Zacznij od punktu pierwszego i żyj z radością. A resztą zajmie się On. 
W artykule zostały zamieszczone zdjęcia mojego męża, który wytrzymał ze mną już 20 lat (dlatego, że dużo ćwiczy). Każdy inny mężczyzna będzie miał już łatwiej :)

Powiązane artykuły

Niedojrzali chłopcy

Niedojrzali chłopcy

Co z tym ślubem?

Co z tym ślubem?

HTML Button Generator