Jak powinna wyglądać udana pierwsza randka? Jak się przygotować i o czym rozmawiać na pierwszej randce - porady.

Jak powinna wyglądać udana pierwsza randka? Jak się przygotować i o czym rozmawiać na pierwszej randce - porady.

Jak powinna wyglądać pierwsza randka? Jak powinna wyglądać udana pierwsza randka? Jak się przygotować i o czym rozmawiać na pierwszej randce - porady.

Pierwsza randka budzi przeważnie wiele stresu, oczywiście nie bez powodu! Pierwsze spotkanie z chłopakiem zawsze rodzi w nas pewnego rodzaju niepokój: co się będzie działo, czy będzie o czym rozmawiać, jak on się będzie zachowywał? Randki są właśnie po to, aby się poznać, nie są jeszcze deklaracją czy przymusem, ale możliwym wstępem do związku. Dlatego na randki powinnyśmy się umawiać, kiedy będziemy gotowe na ewentualny związek. Chodzenie na nie dla zabawy może bardzo skrzywdzić drugą stronę. Przecież chyba nikt z nas nie lubi, kiedy ktoś bawi się jego uczuciami. Teraz jednak zajmijmy się kwestią, gdzie na taką randkę warto się wybrać oraz jak może ona wyglądać?

 

Kto proponuje i gdzie na pierwszą randkę?

Oczywiście, pierwszą randkę powinien zaproponować chłopak. Nie powinnyśmy wychodzić same z taką inicjatywą. Jeśli chodzi o miejsce, to jak najbardziej możemy pomóc mu w wyborze. Najpierw zatem powinniśmy dowiedzieć się, co oboje lubimy, żeby żadne z nas nie było znudzone. Moim zdaniem randka powinna składać się z dwóch czynników. Są nimi: 1) zabawa 2) rozmowa Jeśli chodzi o zabawę, to na początku powinniście wybrać miejsce, które da Wam dużo radości: może to być kino albo park trampolin. Po "zabawie” powinien być czas dla siebie. Może pizza? Chodzi o to, by mieć możliwość pogadania i dowiedzenia się czegoś o sobie.

 

Jak powinna wyglądać pierwsza randka? Co można przygotować na idealną pierwszą randkę?

Park trampolin + pizza Moim zdaniem jest to świetne połączenie. Jesteśmy zestresowane przed randką? Po kilku przewrotach na trampolinie wszystko mija! Oprócz tego, że trochę poszalejemy, to bardzo się rozluźnimy. W parku trampolin nikt nie jest poważny, a śmiech bardzo sprzyja dobrej atmosferze. Po takim wysiłku najlepiej coś zjeść. Hmm… Może pizza? Kto nie lubi pizzy? Dlaczego nie poważna restauracja? Otóż w restauracji jest całkowicie inny klimat niż w pizzerii. W tej drugiej jest po prostu luźniej i myślę, że jak na pierwszą randkę, jest naprawdę w sam raz!

Łyżwy + gorąca czekolada Tak wiem, kolejna aktywność, ale, moim zdaniem, na randce nie powinno się tylko siedzieć! Dobrze się trochę poruszać. Aktywności pomagają nam również zobaczyć, jak chłopak radzi sobie na przykład z niepowodzeniem (kiedy się przewróci), poza tym najlepiej poznawać się przez zabawę! Kolejnym świetnym pomysłem na randkę jest pójście na łyżwy. Nawet jeśli nie do końca potraficie na nich jeździć, to warto, bo wtedy będziecie musieli ze sobą współpracować. Potem dobrze wypić coś rozgrzewającego, a mistrzynią rozgrzewania jest niezaprzeczalnie gorąca czekolada. Ponieważ na łyżwach macie więcej czasu na rozmowy niż w parku trampolin, więc rozmowa w kawiarni w zupełności wystarczy!

Rowerem … gdzie chcesz! To jest oczywiście opcja na cieplejsze dni. Wsiąść na rower i trochę pojeździć po swojej okolicy. Najlepiej, jeśli gdzieś niedaleko są miejsca, by coś pozwiedzać albo jakieś jezioro, by usiąść i porozmawiać. Tutaj wybierzcie sobie dowolne miejsce w zależności od tego, co bardziej Wam się podoba. Oprócz frajdy, jaką jest jazda, macie jeszcze chwile intymności dla siebie, żeby porozmawiać. Tutaj czas jest ograniczony jedynie przez Was! Na razie podałam tylko trzy propozycje. Nie ma co szaleć, bo to pierwsza randka, która ma na celu nawiązanie kontaktu. Nie powinnyśmy wymyślać nie wiadomo czego, ponieważ musimy mieć czas na pełniejsze zapoznanie się z chłopakiem. A nie możemy od razu wyjawiać wszystkiego!

 

Czy można umówić się na pierwsze spotkanie z chłopakiem w domu?

Randek w domu zdecydowanie nie polecam. W szczególności tych pierwszych. Zdecydowanie lepiej najpierw ocenić chłopaka, czy w ogóle będziemy chciały w jakikolwiek sposób się z nim wiązać. Poza tym, w domu nie ma bariery intymności i chłopak może zrozumieć tę pierwszą randkę nie tak, jak byśmy chciały. Polecam miejsca publiczne, bo jest to jasny sygnał, że nic oprócz odbytej randki i mile spędzonego czasu się nie wydarzy.

 

O czym rozmawiać i co robić na pierwszej randce

Podczas pierwszej randki ważne jest, aby rozmowa płynęła naturalnie i była lekka. Omawianie zbyt poważnych tematów może być przytłaczające. Zamiast tego skupcie się na poznawaniu się nawzajem. Zadawajcie pytania dotyczące hobby, zainteresowań, ulubionych filmów czy książek. Pamiętajcie, aby słuchać i wykazywać zainteresowanie tym, co mówi druga osoba.

Co do aktywności, wybierzcie takie, które pozwolą na łatwą rozmowę, ale także na trochę zabawy i śmiechu. Może to być spacer po parku, wspólne gotowanie lub wyjście do kawiarni z planszówkami. Unikajcie miejsc zbyt głośnych, gdzie trudno się porozumieć. Ważne, abyście obydwoje czuli się komfortowo i mogli swobodnie rozmawiać.

Pamiętajcie, że pierwsza randka to nie tylko czas na rozmowę, ale też okazja do budowania wspomnień. Dlatego warto wybrać taką aktywność, która zostawi po sobie miłe wspomnienia, niezależnie od tego, czy zdecydujecie się kontynuować znajomość, czy nie.

Powiązane artykuły

Niedojrzali chłopcy

Niedojrzali chłopcy

Co z tym ślubem?

Co z tym ślubem?

HTML Button Generator