Czego nie dowiesz się od Anji Rubik?

Czego nie dowiesz się od Anji Rubik?

Leży przede mną czerwona książka z rozmowami Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Sexedpl. Hit.  W środku bałagan -  prawda pomieszana z półprawdą, sporo stereotypów, a wszystko okraszone  pseudomedycznym sosem.  W całkiem atrakcyjnej formie. Młodym się spodoba.  Zaufają. A może nie.  Sporo w podręczniku gderania na temat zaściankowej Polski, zaś na sztandarach edukatorów widnieje szczytny cel - oświecić nieoświeconych. Na dodatek za darmo. Czyżby?

Co jest nie tak z twierdzeniem Pitagorasa?

W krótkim  wstępie Anja zarzuca polskiej szkole, że ośmiela się uczyć  twierdzenia Pitagorasa, a pomija prawdziwie sensowną i praktyczną wiedzę, np. jak prawidłowo założyć prezerwatywę, co może nawet uratować życie. Stój! Wróć! Czy ja dobrze czytam?  Cudowny seks - tak nachalnie reklamowany i zachwalany przez modelkę -  ostatecznie związany jest z całą lista nieprzyjemności.  Nie może być! To na pewno pomyłka! Buu! Jednak nie.  Efektownie wydana książka Rubik  połowę swoich kartek poświęca nie przyjemności i radości płynącej z seksu, lecz skrupulatnym wyliczeniom wszelkich możliwych środków antykoncepcyjnych, mających sprawić, że nastoletnie współżycie stanie się bezpieczne. I na światowym poziomie.  Super! Skoro tak świetnie można zabezpieczyć się przed „niechcianą ciążą” to po co, w takim razie, rozdział o aborcji. Hej! Wróć! Jednak nie ma gwarancji. Żadne z podanych środków antykoncepcyjnych nie daje  100- procentowej pewności.  Może to pomyłka? Jednak nie – sami eksperci się wypowiadają. Czyli i ty możesz stać się jednym procentem.  Wtedy wyjściem jest aborcja.  Tylko znów Polska taka zacofana w tej kwestii. Nie to, co kraje zachodnie.  Prawda, że tok myślenia autorów jest  kompletnie zaskakujący – jakby najprostsze i najbardziej oczywiste wnioski  były zarazem najtrudniej dostrzegalne?  Jak na dłoni widać, dlaczego modelka czepia się twierdzenia Pitagorasa. Przekaz Anji Rubik jest wybiórczy. I bynajmniej nie wyczerpujący.

Czego zatem nie dowiesz się od Anji Rubik z sexedpl?

  1. Nie dowiesz się z sexedpl, że bezpieczny seks to wyłącznie seks małżeński. Każdy inny naraża cię – co najmniej – na głęboki niepokój i stres. Nie istnieje przecież 100 % skuteczna antykoncepcja. Jeśli współżyjesz, powinnaś być gotowa, by zostać matką. Czy naprawdę jesteś gotowa zostać mamą? A Twój chłopak - ojcem? Dziecko najbardziej potrzebuje wzajemnej miłości matki i ojca. Sama jej potrzebowałaś, prawda? Bardzo.
  2. Nie dowiesz się z sexedpl, że dziecko nie jest niebezpieczeństwem dla kobiety, ale błogosławieństwem – ponieważ organizm kobiety stworzony jest do rodzenia.  Natomiast gdy długo traktujesz dziecko jako zagrożenie (bo „musisz” współżyć a na dziecko „nie możesz sobie pozwolić”) – przyzwyczaisz się tak je traktować. I będziesz się go bała, nawet wtedy, gdy będziesz go bardzo chciała.
  3. Nie dowiesz się z sexedpl, że zaczynając wcześnie współżyć stajesz się dochodową pacjentką najpierw specjalistów ginekologów, a potem różnorakich klinik leczenia niepłodności. To intratny biznes. Twój organizm nie będzie działał zgodnie z naturą – będzie potrzebował lekarza. Rozejrzyj się uważnie. Podlicz wydatki. Ktoś chce sporo na Tobie zarobić. Przemysł farmaceutyczny także szuka naiwnych klientów. Serio, chcesz tyle płacić by móc współżyć z lękiem w pakiecie?
  4. Nie dowiesz się z sexedpl, że człowiek zdrowy, to człowiek płodny – nie ubezpładniaj się wbrew naturze. Antykoncepcja psuje Twój organizm. Nie wierzysz? W takim razie zerknij do ulotki dołączonej do jakichkolwiek  tabletek  antykoncepcyjnych. Wśród działań niepożądanych i skutków ubocznych można znaleźć:

- ryzyko problemów zakrzepowo-zatorowych, w tym udaru mózgu i zatorowości płucnej (obie przypadłości często mają skutki śmiertelne) - bóle głowy i migreny - nadciśnienie tętnicze - zwiększone ryzyko raka szyjki macicy i piersi oraz nowotworów wątroby - zaburzenia czynności wątroby |- zwiększenie masy ciała - obniżenie nastroju, labilność emocjonalna - zaburzenia miesiączkowania, krwawienia acykliczne - stany zapalne pochwy - zmiany skórne - wyprysk, świąd, łysienie, pokrzywka - zatrzymywanie płynów w ustroju Oraz wiele innych. Lista jest długa, a druk drobny.

  1. Nie dowiesz się z sexedpl, że sporo nastolatków nie współżyje. Oglądając zdjęcia roznegliżowanych młodych z książki Rubik można odnieść wrażenie, że nastoletni seks to norma. A tak nie jest. Całkiem łatwo możesz poznać młodych ludzi, którzy chcą pięknie przeżyć życie w czystości. To się  udaje.  Z książki Rubik, oczywiście, nie dowiesz się, że możesz do nich nawet dołączyć.  Choćby tu: https://rcs.org.pl/o-nas/dlaczego-rcs/
  2. Nie dowiesz się z sexedpl nawet najbardziej podstawowej informacji, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia (zygota jest człowiekiem) To fakt medyczny. Rozpoczęciu ludzkiego życia towarzyszy błysk światła.  Nie dowiesz się, że ciało dziecka w łonie matki nie jest ciałem kobiety. To również fakt medyczny. Nie dowiesz się, że aborcja jest zabiciem dziecka, a nie „usunięciem ciąży”. Skoro jesteśmy tolerancyjni powinniśmy szanować każdego człowieka, szczególnie najsłabszego. Czyżby Anja Rubik nie odrobiła zadania domowego z tolerancji?
  3. Nie dowiesz się z sexed.pl, że tabletki antykoncepcyjne mają również działanie wczesnoporonne. Tabletki antykoncepcyjne działają wielotorowo: hamują owulację, zwiększają gęstość śluzu, tworząc barierę dla plemników, zaburzają motorykę jajowodów oraz powodują zmiany endometrium, uniemożliwiające zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. To nie są wymysły nawiedzonych proliferów tylko informacje z charakterystyki produktu leczniczego. Tabletki antykoncepcyjne nie dopuszczają do zagnieżdżenia się zarodka w macicy. A zarodek to już człowiek. Patrz wyżej. Jeśli masz wątpliwości, czas się dokształcić.
  4. Nie dowiesz się z sexedpl, że najlepszą metodą wyeliminowania infekcji przenoszonych drogą płciową jest najpierw wstrzemięźliwość, a potem wierność. Książka Anji jest skarbnicą wiedzy na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Jak myślisz, dlaczego?
  5. Nie dowiesz się z sexedpl , że wczesne współżycie nie jest dobre ani pod względem fizycznym ani psychicznym (lęk przed dzieckiem). Na całym świecie najwięcej chorób przenoszonych drogą płciową notuje się w grupie młodych kobiet stanu wolnego (między 15. a 25. rokiem życia). Wynika to zarówno z faktu niedojrzałości psychicznej młodych osób (co za tym idzie skłonności do bardziej ryzykownych zachowań, stosowania używek, zmiany partnerów), jak i z pewnych odrębności medycznych dotyczących funkcjonowania młodego organizmu, które sprawiają, że kobiety młode mają mniejsza odporność.
  6. Nie dowiesz się z sexedpl, jakie są ukryte cele organizacji LGBT+ https://www.pch24.pl/ich-prawdziwe-cele
  1. Nie dowiesz się, jak najczęściej czuje się kobieta po aborcji oraz czym jest syndrom poaborcyjny. www.youtube.com/watch?v=gBLWpKbC3ww&t=15s

To tak na szybko. Bez trudu można jeszcze długo dodawać kolejne punkty.  Całkiem sporo niewiadomych -  jak na podręcznik, który rości sobie prawo do wyczerpującego omówienia tematu, nie sądzisz?  Po tym wszystkim rozdział „Seks? Z przyjemnością!” zdaje się być  wiotką tratwą na niebezpiecznie wzburzonym oceanie.  Nie wiadomo  w jaki sposób przydryfował do podręcznika Anji. Z całą pewnością wiatr go szybko zniesie. Zachęcam Cię do zgłębienia twierdzenia Pitagorasa.  Myślenie ma przyszłość.

Powiązane artykuły

Niedojrzali chłopcy

Niedojrzali chłopcy

Co z tym ślubem?

Co z tym ślubem?

HTML Button Generator