Nastolatka która poznaje nowych znajomych. Jak poznawać nowych ludzi i odnajdywać z nimi wspólny język?

Jak poznawać nowych ludzi i odnajdywać z nimi wspólny język?

Jak poznawać nowych ludzi i odnajdywać z nimi wspólny język?

Zajawka: "Hej, tu Gabi. Może być, że w social mediach masz setki znajomych, ale w świecie realnym czujesz brak prawdziwych, głębszych relacji. Dziś podzielę się wskazówkami, jak poznać nowych ludzi. Niezależnie czy chcesz Nawiązać nowe znajomości z ludźmi w nowym mieście, pracy czy na osiedlu. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że w każdym wieku możesz poznać nowych ludzi.

 

Życie towarzyskie na różnych etapach życia

W wieku dziecięcym nowi znajomi dość łatwo znajdują się w naszym życiu, na przykład dzieci, które mieszkają nieopodal czy które chodzą do tej samej placówki edukacyjnej. Kontakty takie nawiązywane są naturalnie i automatycznie podczas zabaw i koleżeńskich spotkań poza zajęciami, dzięki czemu grono znajomych w tym wieku zazwyczaj jest naprawdę szerokie. Natomiast ciężko jest nawiązać bliższy kontakt z innymi osobami.

Nastolatkom nawiązywanie nowych kontaktów może przychodzić trochę trudniej, chociażby przez brak pewności siebie, gdy obawiają się, co druga osoba powie na ich temat.

W dorosłym życiu znalezienie sposobu na rozpoczęcie rozmowy i nowej znajomości może być męczące, zwłaszcza emocjonalnie. Mniej wolnego czasu i większa liczba obowiązków to sytuacje, które nie sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni.

Jak więc zawierać znajomości, nawiązywać relacje, a potem i przyjaźnie?

 

Poznawaj ludzi z tymi samymi wartościami

Angażowanie się w inicjatywy, które są bliskie twoim wartościom, przybliża cię do poznania ludzi o podobnym zapatrywaniu na życie, a to pierwszy krok do zbudowania znajomości z osobami podobnymi do Ciebie. Może to być np. wolontariat, cykliczne akcje pomocowe, wspieranie potrzebujących, wspólnota przykościelna.

 

Nowi ludzie to często wspólni znajomi

Sporo osób poznaje się poprzez wspólnych znajomych. Jeśli chcesz poznać nowe osoby, warto pojawiać się na różnych spotkaniach i przyjmować zaproszenia na wspólne spędzenie czasu czy uroczystości, To idealne okazję do poznawania nowych przyjaciół. Pamiętaj, że także członkowie rodziny mogą stać się osobami, z którymi utrzymuje się stały, dobry kontakt i jednocześnie dzieli się zainteresowania.

 

Poznaj ludzi wokół siebie

Na co dzień mamy sporo okazji do interakcji z innymi. Nie jest istotne, czy masz kontakt ze sporą liczbą osób czy tylko z kilkoma, bo przyjaźń to nie sprawa ilości. Zacznij obserwować osoby, z którymi masz kontakt. Pomyśl o zintegrowaniu ludzi i zaproponuj wspólne spotkanie czy spacer.

 

Poznawaj nowych ludzi przez internet

Poznawanie nowych ludzi przez Internet to jeden z łatwiejszych sposobów nawiązywania kontaktów. Istnieją aplikacje do poznawania ludzi, w sieci dość łatwo można stać się częścią jakiejś społeczności, jednak pamiętaj, że aby rozwinąć taką znajomość, należy zrobić kolejny krok. Prawdziwa przyjaźń wymaga czasu i zaangażowania również poza samym pisaniem na Instagramie czy Facebooku. Życie w Internecie nigdy nie powinno stać się realnym życiem.

 

Nawiązuj kontakt z ludźmi w różnych grupach zajęciowych

Znalezienie miejsc, jak np. kluby sportowe, hobbystyczne, które oferują ciekawe kursy i warsztaty, ułatwia poznanie nowych ludzi z takimi samymi zainteresowaniami. To, co zazwyczaj na początku znajomości może stanowić trudność, czyli znalezienie tematów do rozmowy, w tym przypadku jest rozwiązane, gdyż tematy nasuwają się same.

 

Pozytywne nastawienie to podstawa, nawiązywania znajomości

Ludzie chętniej podejdą do sympatycznego człowieka. Pozytywne osoby mają zwykle szeroki krąg znajomych. Nie chodzi o sztuczne uśmiechanie się na siłę, ale o wewnętrzną postawę otwartości na drugiego człowieka. Kiedy z kimś rozmawiasz, staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy i przede wszystkim bądź otwarta.

 

Szacunek jest kluczem trwałych relacji

Daj innym przestrzeń do rozmowy, nie przerywaj zbyt często, wykaż zainteresowanie tym, co rozmówca chce powiedzieć. I pamiętaj, że prawdziwa przyjaźń nie powinna opierać się na zysku, nawiązuj relacje bezinteresownie.

 

Dbanie o relacje

Kiedy już poznasz nową osobę, nie zapomnij o utrzymywaniu kontaktu, zadzwoń lub napisz wiadomość, aby sprawdzić, jak się czuje i co u tej osoby słychać. Pomóż, jeśli tego potrzebuje, poświęć swój czas i nie licz na odwdzięczenie się.

 

Nowe znajomości pozwalają się uśmiechać

Niezależnie od wieku, wymienione aspekty pomogą w budowaniu znajomości, poznawaniu nowych ludzi, nawiązywaniu nowych relacji, a może i w trwalszych przyjaźniach. Nawiązywanie nowych znajomości wymaga otwartości, więc warto korzystać z okazji do poznania nowej koleżanki i chociaż nie każda nowa znajomość okaże się przyjaźnią na całe życie, to i tak spora część z nich będzie wartościowym doświadczeniem.

 

Powiązane artykuły

HTML Button Generator