Czym jest prawdziwa przyjaźń u kobiet? Po czym poznać prawdziwego przyjaciela?

Czym jest prawdziwa przyjaźń u kobiet? Po czym poznać prawdziwego przyjaciela?

Czym jest prawdziwa przyjaźń u kobiet? Po czym poznać prawdziwego przyjaciela?

Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni. Phill Bosman

 

Prawdziwa przyjaźń staje się oparciem w każdym momencie swojego życia

Kobieta potrzebuje zrozumienia drugiej kobiety. Na każdym etapie życia, czy to jako małe dziewczynki, nastolatki czy też dorosłe kobiety, potrzebujemy bratniej duszy, która przeżywa podobne rozterki i radości jak nasze. Duszy, która poświęci nam swój czas, uwagę i serce. Kobiety, która tak jak my każdego dnia staje przed podobnymi zadaniami życiowymi. Bratniej duszy, która, jak nikt inny, potrafi wysłuchać, zrozumieć. Osoby, która po prostu jest obok nas. Wtedy, kiedy jej potrzebujemy, wtedy, kiedy ona potrzebuje nas. Przyjaciółka to najwspanialszy skarb. Oczywiście, nie jest czymś, co się należy. Przyjaźń to dar. Dar, który nas zaskakuje, umacnia i nie przestaje zdumiewać.

 

Czym jest prawdziwa przyjaźń? Każda ze stron ma wspólne wartości, które są fundamentem wzajemnej troski, szczerości i zaufania

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się na fundamencie wspólnych wartości. „Przyjaciel to ktoś, z kim dzielę podobne ideały oraz z kim zachwycam się tym samym dobrem. Przyjaźń rodzi entuzjazm. Daje niespodziewaną radość”. W ten oto sposób ks. Marek Dziewiecki opisał podwaliny oraz istotę przyjaźni. Kiedy wiem, że moja przyjaciółka porusza się w podobnym do mnie systemie wartości, mam pewność, że mogę jej zaufać, że rozumie to, czym się z nią dzielę. Wspólny system wartości pozwala przyjaźni rozkwitnąć i trwać przez długie lata. Kiedy wiem, że mogę z drugą osobą dzielić radość i zachwyt nad tym, co zrobiło na mnie wrażenie, mój entuzjazm rośnie. Przyjaciel sprawia, że dostaję skrzydeł do dalszego działania. Dzielona z nim radość nabiera nowego wymiaru.

 

Dzięki temu przyjaźń może przetrwać. Prawdziwy przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów.

Uwielbiam kawę. Zwłaszcza z przyjaciółką. Nie ma większego znaczenia, czy kawę pijemy w domu, w kawiarni, czy też w plastikowym kubku na spacerze. Kawa jest tylko pretekstem, pretekstem i zaczątkiem dobrej rozmowy. Kawa z przyjaciółką zaskakuje, przynosi radość. Kawa z nią za każdym razem smakuje inaczej. Wielu psychologów podziela opinię, że babskie przyjaźnie pomagają pokonać wiele problemów, są źródłem radości i entuzjazmu. Raz jeszcze przywołam słowa niesamowitego człowieka, ks. Marka Dziewieckiego, który wielokrotnie mówił o przyjaźni: „Przyjaciele kontaktują się ze sobą po to, by się sobą cieszyć. W kontakcie z przyjacielem nie grozi popadanie w schematy czy powierzchowne rozmowy. Nie ma tu miejsca na nudę czy rutynę. Każde spotkanie jest inne. Każde zaskakuje i przynosi niespodziewaną radość”. A zatem, nie zwlekaj, zaparz kawę z przyjaciółką i cieszcie się aromatem i smakiem przyjaźni!

Powiązane artykuły

HTML Button Generator