Co robić, gdy pada deszcz?

Co robić, gdy pada deszcz?

Rozpoczął się wrzesień i przed nami znowu okres jesienno-zimowy. Wkrótce dni staną się krótsze, a pogoda przestanie pozwalać na spędzanie długich godzin na podwórku. Jak spędzić deszczowe popołudnia i wieczory? Oto kilka propozycji:

Przygotowanie czegoś słodkiego

Upieczenie ciasta czy przyrządzenie innych smakołyków to świetne zajęcie. Wystarczy znaleźć przepis w internecie. Dobrym wyborem mogą być babeczki. Prosto się je robi, a większość składników powinniśmy znaleźć w domu. Własnoręcznie przygotowane słodycze od razu poprawiają nastrój w ciemne i deszczowe wieczory.

Seans filmowy

Jeśli nie wiemy, jaki film warto zobaczyć, najlepiej poprosić o pomoc rodziców. Mogą podać nam tytuły filmów, które oglądali gdy byli młodzi. Wiele z nich przedstawia naprawdę ciekawe historie, a do ich poznawania chętnie dołączy się cała rodzina. ????

Granie w gry planszowe

Wyciągnięcie z szafy wszystkich planszówek i zorganizowanie turnieju gier to doskonały sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Na deszczowe dni dobre są zarówno długie rozgrywki w „Monopoly” , jak i szybkie rundy w karty.

Spotkania ze znajomymi

Nic tak nie umila deszczowego popołudnia jak rozmowa przy ciepłej herbacie ze znajomymi. Czas leci wtedy bardzo szybko.

Oglądanie zdjęć

Coraz rzadziej wywołuje się już zdjęcia i wkłada je do albumów. Jednak może w twoim domu znajdują się jakieś egzemplarze sprzed kilkunastu lat? Jesienne dni to idealny moment na wyciągnięcie ich i obejrzenie. Oczywiście wspominanie przy fotografiach na laptopie i komputerze również jest dobrym pomysłem.

Pisanie

Może zawsze chciałaś napisać powieść, ale nie wiedziałaś, jak się do tego zabrać? A może to dobry moment na rozpoczęcie prowadzenia pamiętnika? Wyciągnij kartkę i długopis i spróbuj coś stworzyć. Może będzie to wiersz albo piosenka?

Rysowanie i słuchanie muzyki

Jak dla mnie jest to jedno z najbardziej relaksujących sposobów spędzania czasu. Lubię słuchać muzyki, ale zawsze muszę oprócz tego coś robić, zająć czymś ręce. Rysownie i kolorowanie to idealne wyjście.

Czytanie

Szare chmury za oknem i deszcz bębniący o szybę tworzą świetną atmosferę na przeniesienie się do innego świata wraz z dobrą powieścią. Oprócz książek warto czytać też inne rzeczy. Czy wiesz, o czym mówią teksty twoich ulubionych piosenek? Może to dobry czas, by je przeanalizować. Wywiady z idolami, ciekawostki przyrodnicze, historyczne czy naukowe,… Dowiadywanie się nowych rzeczy również może być ciekawym zajęciem. Jak widzicie, jest mnóstwo sposobów na spędzanie jesiennych, deszczowych dni. Trzeba tylko mieć chęci i wykorzystać swój czas inaczej, niż tylko przeglądając social media. Pogoda w chłodne miesiące wcale nie musi być taka dołująca.????  

Powiązane artykuły

HTML Button Generator