Kiedy i jaki prezent urodzinowy ma sens?

Kiedy i jaki prezent urodzinowy ma sens?

Kiedy i jaki prezent urodzinowy ma sens?

Pewnie nierzadko mierzysz się z sytuacją, że zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby, a ty nie masz pomysłu, w jaki sposób i czym ją obdarować. Jeśli jakaś osoba jest dla ciebie ważna, pewnie nie chcesz kupić jej byle czego, ale trafić w jej gust, a może i w potrzeby.

 

Pierwszą rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu dla solenizanta, jest zastanowienie się, czego ta osoba potrzebuje, o czym marzy, o czym mówiła w rozmowach z nami. Wtedy można zrobić prezent niespodziankę, a jednocześnie pokazać tej osobie, że wasza relacja dobrze funkcjonuje i uważnie się jej słucha. Taka sytuacja jest bardzo indywidualna, a prezent, aby prawdziwie cieszył, musi być dopasowany do tej osoby.

Pomyśl więc, czy na te konkretne urodziny, które się zbliżają, chcesz podarować jakiś prezent materialny, czy może jakieś wspólne wyjście ucieszy ją bardziej; możesz też zainwestować w tzw. „prezent-przeżycie”, czyli podarować tej osobie np. voucher na jakieś ważne dla niej wydarzenie. Może też się okazać, że dla solenizantki najbardziej wartościowym będzie po prostu wspólnie spędzony czas bez konkretnego planu działań. Dla niektórych samo bycie w zupełności wystarczy.

Naturalne jest to, że osobom, na którym nam zależy, chcemy dawać to, co najlepsze. W przypadku obdarowania naszych bliskich najlepsze będę rozwiązania „szyte” na miarę.

Skoro już wiesz, od czego zacząć myślenie o wyborze prezentu, teraz przedstawię ci listę gotowych, bardzo różnych pomysłów, którymi możesz się zainspirować oraz które możesz dowolnie modyfikować, by możliwie jak najbardziej ucieszyć solenizanta.

●      Przyjęcie niespodzianka – nie każdy lubi niespodzianki, więc zastanów się, czy ta opcja będzie odpowiednia. Dla tych, którzy lubią, będą to na pewno niezapomniane urodziny

●   Wieczór planszówek – możesz zorganizować je u kogoś w domu, pozbierać dużą liczbę gier planszowych od znajomych albo zorganizować taki wieczór w pubie, który zapewnia dostęp do gier. Spotkanie urodzinowe/imieninowe, zorientowane wokół gier i zabaw sprawdzi się dla solenizantów, którzy lubią gry zespołowe i dobrze się bawią integrując swoich bliskich

●      Wspólne wyjście lub voucher do Escape Roomu

●      Wyjście do ulubionej kawiarni na kawę i ciastko (można dogadać się z personelem, aby włożył świeczki na ciastko i w taki sposób zaserwował słodkości)

●      Jeśli Twoja koleżanka lubi się zmęczyć, zabierz ją na laser tag lub na paintballa

●      Silent disco organizowane w twoim mieście lub silent disco w domowej wersji

●      Wieczór wspomnień – przygotuj zdjęcia, filmy i inne wspomnienia w różnych formach z życia solenizanta i z waszej relacji; szczególnie zdjęcia z dzieciństwa są gwarancją sporej dawki śmiechu

● Urodziny z motywem przewodnim lub przebierana impreza w jakimś konkretnym stylu – dobry wybór dla kreatywnych, lubiących próbować różnych odsłon siebie

●      Wręczenie solenizantowi ręcznie napisanego listu na ładnej papeterii, w którym np. napiszesz, za co ją cenisz

●      Piżama party

●      Karaoke

●      Bon na masaż lub inny zabieg kosmetyczny; dzień w spa

●      Voucher na jakąkolwiek aktywność, która ucieszy obdarowaną osobę

●      Piknik z pysznościami

●      Zorganizowanie bliższej lub dalszej wycieczki

●      Uczta w ulubionej restauracji

●      Zrobienie czegoś z zakresu zainteresowań solenizantki – kurs np. gotowania, szycia, nauki języka, robienia sushi, malowania itp.

●      Degustacja

●      Książka z listy do kupienia

●      Domowy seans filmowy lub noc filmowa w kinie

●      Słoiczek z wypisanymi rzeczami, za które jesteś wdzięczna tej osobie

●      Ręcznie zrobiony upominek

●      Bukiet ulubionych kwiatów

●      Szczera rozmowa i wartościowy czas

●      Wymarzony ciuszek

●      Złożenie się z innymi na bardziej kosztowny prezent, który jest marzeniem solenizantki

●      Koncert lub festiwal

●      Jeśli obdarowana lubi dmuchać świeczki, to kup duży tort i tyle świeczek, ile lat kończy

●      Lot balonem czy skok na bungee – dla lubiących adrenalinę

●      Przejażdżka rowerowa lub inna aktywność na świeżym powietrzu

Odpowiadając na tytułowe pytanie: „Kiedy i jaki prezent urodzinowy ma sens?” powiem:  

taki, który przede wszystkim będzie podobał się solenizantce i będzie dopasowany do jej charakteru, gustów, potrzeb czy marzeń, szczery, personalizowany. Taki, który będzie podarowany z radością i ze szczerych chęci umilenia dnia urodzin bliskiej osoby. Taki, który niekoniecznie musi być twoim wymarzonym prezentem, ale właśnie tej osoby.

Prezenty i niespodzianki można robić również i bez okazji, ale myślę że urodziny/imieniny są szczególnym czasem, który warto docenić.

Powiązane artykuły

HTML Button Generator