Piękna Dziewczyna na spotkaniu z rodzicami chłopaka

Piękna Dziewczyna na spotkaniu z rodzicami chłopaka

Piękna Dziewczyna poznała wartościowego chłopaka, ma już za sobą kilka randek. Byli razem na kolacji i w kinie. Piękna Dziewczyna poznała też jego sympatycznych znajomych. Teraz relacja między nimi staje się coraz bliższa – chłopak, przez którego poczuła motyle w brzuchu, staje się dla niej coraz ważniejszy. Piękna Dziewczyna przedstawiła swojego chłopaka rodzicom. Na spotkaniu rodzice poddali go specjalnym przesłuchaniom, padły pytania w stylu: czym się Pan zajmuje i jakie ma Pan zamiary? Nadszedł czas na rewizytę. Myśl o spotkaniu wywołuje pewien rodzaj stresu. Pojawiają się wątpliwości: Czy mnie polubią? O czym wypada rozmawiać? Czy nie jest za wcześnie na takie spotkanie? Jeśli  również jesteś w podobnej sytuacji, mamy dla Ciebie kilka rad.
 

Zmierz się z wyzwaniem

Nie odkładaj spotkania w nieskończoność. Jeśli Twój chłopak mówi, że jego rodzice chcą Ciebie poznać, to warto skorzystać z zaproszenia. Doceń to, że mówił o Tobie w domu i ma relację z rodzicami. Dobrze świadczy o nim fakt, że chce przedstawić dziewczynę, która jest dla niego ważna. Takie spotkanie może wiele pokazać o modelu rodziny, jaki panuje w jego domu. Sposób, w jaki tata traktuje mamę, Twój chłopak w przyszłości może przekładać na Wasz związek. Twoje obserwacje na pewno będą dobrym pretekstem do rozmów o Waszych poglądach na temat rodziny i wspólnej przyszłości.
 

Bądź sobą

Podczas spotkania nie udawaj kogoś innego. Twój chłopak lubi Ciebie właśnie taką, jaka jesteś, więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego rodzice polubią w Tobie te same cechy. Bądź szczera w rozmowie o zainteresowaniach, planach zawodowych czy edukacyjnych - o ile rozmowa potoczy się w takim kierunku.
 

Nie traktuj przyszłej teściowej jak konkurencji

Pamiętaj, że Ty jesteś jego dziewczyną, a ona zawsze będzie jego mamą. Wasze role są zupełnie różne, dlatego nie ma sensu zastanawiać się, kto ma lepszy gust w urządzaniu mieszkania lub piecze lepszy sernik. Nie myśl, w czym jesteś lepsza lub gorsza od niej. Pamiętaj, że ta kobieta wychowała człowieka, który Ciebie zachwycił, więc będzie dla niego kimś ważnym przez całe życie. Nawet jeśli doszukasz się w niej negatywnych cech, nie zrażaj się od razu. Szacunek do osób starszych i do rodziców jest sprawą oczywistą dla Pięknej Dziewczyny.
 

Swobodna elegancja

W dobrym stylu jest ubrać się na takie spotkanie elegancko. Sprawdzi się tutaj gustowna sukienka, w której czujesz się swobodnie. Pewnie będziesz i tak czuła się trochę sztywno z powodu stresu, jaki towarzyszy przy takich okazjach, więc ubranie powinno być wygodne, ale eleganckie. Nie sprawdzi się raczej awangarda - obcisła mini i krzykliwe kolory. Makijaż w stylu smoky eyes zostaw na wieczorne wyjście, bo teraz nie będzie strzałem w dziesiątkę. Kieruj się zasadą: im mniej, tym lepiej - oczywiście nie zapominając, że szczery uśmiech jest najlepszą wizytówką Pięknej Dziewczyny.
 

Drobny upominek

Miło będzie, jeśli idąc w gości przyniesiemy ze sobą drobny upominek. Może być to upieczone własnoręcznie ciasto, sok malinowy zrobiony latem lub bukiecik kwiatów. Unikaj wyszukanych i drogich prezentów, żeby nie wprawić gospodarzy w zakłopotanie.
 

Tematy niewskazane

Pamiętaj, że na pierwszym spotkaniu lepiej unikać tematów takich jak polityka, zdrowie czy pieniądze. Przyjdzie jeszcze na to czas… Gdyby rozmowa przy stole się nie kleiła, możesz poprosić o możliwość zobaczenia zdjęć z dzieciństwa Twojego chłopaka. Kiedy oglądamy stare zdjęcia, które przywołują radosne wspomnienia, atmosfera zawsze się rozluźnia.  Dobrym tematem może być też hobby. Podpytaj o nie przed spotkaniem z rodzicami chłopaka.
 

Nie zrażaj się pierwszym spotkaniem

Jeśli po pierwszym spotkaniu czujesz, że nie wszystko poszło po Twojej myśli, nie zrażaj się. Zauważ, że takie spotkanie było też stresujące dla drugiej strony. Staraj się nie oceniać po pozorach. To dopiero pierwsze spotkanie. Jeśli relacja, jaka łączy Cię z chłopakiem, przerodzi się w narzeczeństwo, to jeszcze wiele spotkań i tematów przed Wami. Lepiej wtedy z serdecznością podejść do relacji z jego rodziną, niż wpadać w uprzedzenia już na samym początku. Powodzenia!

Powiązane artykuły

Niedojrzali chłopcy

Niedojrzali chłopcy

Co z tym ślubem?

Co z tym ślubem?

HTML Button Generator