Mam PLAN i o siebie dbam – część II

Mam PLAN i o siebie dbam – część II

Czyli o tym, że planowanie to antidotum na nudę i rutynę i o tym, że chroni nas przed nami samymi, czyli przed zagrożeniami, w które wpadamy. 

Planowanie daje poczucie bezpieczeństwa i celu. Daje nam poczucie kierunku i pomaga podejmować lepsze decyzje, dzięki czemu możemy lepiej uniknąć utknięcia w pętli nudy i niezdrowych nawyków. Planowanie jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, ale także dla naszego rozwoju zawodowego. Mając plan, możemy wyznaczyć sobie cele i lepiej zrozumieć nasz cel i sens naszych działań. 

A więc – co robić? 

Zadzwoń do przyjaciela. Jeśli zazwyczaj posługujesz się komunikatorem tekstowym, podnieś słuchawkę lub połącz rozmowę wideo z odległym kumplem. Połączenie w czasie rzeczywistym może sprawić, że poczujesz się bliżej. 

Obejrzyj występ. Zamiast włączać reality show, obejrzyj internetową operę, balet czy orkiestrę symfoniczną. 

Naucz się nowego języka. Dzięki aplikacjom takim jak Duolingo możesz rozciągać mięśnie umysłowe gdziekolwiek jesteś. 

Obejrzyj sobie film: siadaj na kanapie i śmiej się lub płacz tak głośno, jak chcesz. Filmy to doskonała randka dla jednego. 

Zorganizuj sobie imprezę taneczną. Włącz kilka melodii i zdejmij buty. Naucz się kilku popularnych ruchów. Pobierz aplikację Tik Tok i rzuć sobie wyzwanie, aby nauczyć się popularnej choreografii. 

Kreatywne rzeczy do zrobienia w pomieszczeniach 

 

Tie-dye strój. Kto nie kocha wyrobów, które możesz nosić? Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z przewodnikiem krok po kroku dla początkujących! 

Namaluj obrazek. Odpręż się za pomocą łyka i farby – na YouTube jest wiele samouczków malarskich. 

Zacznij scrapbooking. Przeżyj swoje ulubione wakacje i wspomnienia z dzieciństwa, zachowując je dla potomności w zabawnym, spersonalizowanym albumie fotograficznym. 

Zrób ceramikę. To rzemiosło, które przyjemnie brudzi ręce i daje coś ładnego i pożytecznego, Twórz biżuterię, która pasuje do Twojego stylu. Dzięki odpowiedniemu zestawowi biżuterii łatwo jest zaktualizować swoją kolekcję. 

Dowiedz się, jak zrobić nową fryzurę. Niekoniecznie jak u profesjonalistów, ale francuskie warkocze, kreatywne kucyki i kosmiczne bułeczki są bardzo łatwe do opanowania. 

Rozpocznij nową książkę. Wypróbuj jedną z najlepszych książek 2021 roku, aby przenieść się do innego świata. Jeśli masz trudności z skupieniem uwagi, aby czytać druk, pobierz audiobooka, wypróbuj audiobooki do słuchania w podróży lub podczas wykonywania prac domowych czy gotowania posiłku. Najlepsi z najlepszych sprawią, że godziny będą szybo mijać. 

Posłuchaj nowego podcastu. Jeśli nigdy nie próbowałeś podcastów, jest tam cały świat do odkrycia. Od podcastów o prawdziwych przestępstwach po podcasty komediowe – są na każdy gust. 

Zrób niestandardową fotoksiążkę. Nie potrzebujesz talentu Michała Anioła, aby stworzyć niezapomnianą fotoksiążkę. Różne usługi online mogą pomóc Ci zebrać zdjęcia w piękną pamiątkę. 

Zmień wystrój domu. Od sypialni, przez salon, po kuchnię, nawet przestawienie mebli 

Zrób trochę grafiki ściennej. Nie musisz być mistrzem malowania, aby zrobić to samemu z różnych dostępnych pomysłów na dekoracje ścienne. 

A może kuchnia? 

Przygotuj nowy przepis. Przestań otwierać i zamykać lodówkę, mając nadzieję, że magicznie pojawią się nowe przekąski. Weź sprawy w swoje ręce i zrób własną smaczną ucztę. 

Stwórz złożony posiłek. Aby wypełnić ponure popołudnie, zanurz się w skomplikowanym projekcie kulinarnym. Stwórz trzydaniowy posiłek, zrób makaron od podstaw lub po prostu spróbuj swoich sił w kuchni, w której nigdy wcześniej nic nie robiłeś. 

Piecz ciasteczka. Wybierz zdrowy przepis na ciasteczka, aby nauczyć się nowego sposobu podejścia do pieczenia. 

Naucz się dekorować ciasta. Jeśli jesteś zachwycony wspaniałymi kreacjami w lokalnej piekarni, wejdź do gry. Zestawy do dekorowania ciast mogą pomóc w stworzeniu własnego arcydzieła. 

Zrób domowe lody – połącz swoje ulubione składniki w maszynie do lodów i ustaw lody i dodatki, takie jak cukierki, mini chipsy czekoladowe, starta czekolada, posypka, różne syropy i bita śmietana – niebo jest granicą. Jeśli jest zimno, zamiast tego zamień go w gorący baton kakaowy. 

Pracuj nad swoją listą życzeń. Śmiało śnij o wielkich rzecz na następne wakacje. Ułóż listę życzeń przedmiotów na które masz oku, abyś nie został zaskoczony, gdy ktoś zapyta, co chcesz w prezencie. 

Ułóż pakiet pielęgnacyjny dla siebie lub przyjaciela. Skoncentruj się na własnych zasobach, sprawiając, że przyjaciel lub członek rodziny poczuje się wyjątkowo. Wyślij im paczkę pełną ich ulubionych rzeczy 

Napisz list do żołnierza na misji. Wielu wojskowych, którzy są daleko od domu, może tęsknić za domem, zwłaszcza jeśli nie mają rodziny lub przyjaciół, którzy do nich piszą. 

Relaksujące działania odstresowujące 

Zrób listę wdzięczności. Łatwo jest dać się pociągnąć w dół przez falę złych wiadomości, ale refleksja nad dobrem w twoim życiu może pomóc zrównoważyć równanie. 

  

 

 

Powiązane artykuły

HTML Button Generator